امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 17
۰۰:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24547
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۱
تعداد بازدید: 81
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، احمد توکلی نماینده مردم تهران در مجلس، صبح امروز یکشنبه در نطق میان دستور ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، احمد توکلی نماینده مردم تهران در مجلس، صبح امروز یکشنبه در نطق میان دستور صحن علنی مجلس با اشاره به انتخاب رئیس‌جمهور، آن را تجلی اراده مردم دانست و اظهار داشت: رئیس‌جمهور وقت منطقاً باید از اقداماتی که تعهدات شدیدی برای دولت آینده ایجاد می‌کند پرهیز داشته باشد.

توکلی با بیان اینکه در کشورهایی که از نظر سابقه مردم سالاری جلوتر هستند، قوانینی وضع شده که در این مقطع کوتاه 40 روزه رئیس‌جمهور وقت نتواند تصمیماتی بگیرد که برای دولت بعدی تبعات داشته باشد، افزود: ما در این زمینه قانون نداریم؛ وقتی رئیس‌جمهوری انتخاب می‌شود که مشی وی در نقد رئیس‌جمهور موجود است، ما نمی‌توانیم بگوییم رئیس‌جمهور از اختیارات قانونی خود استفاده نکند چرا که احترام به جمهوریت نظام و وفاداری به رای مردم و عقل و انصاف اقتضا می‌کند که رئیس‌جمهور از تصمیماتی که برای دولت بعدی محدودیت‌هایی ایجاد می‌کند، پرهیز کند.

نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: متاسفانه آقای رئیس‌جمهور برخلاف قانون تصمیم گرفته پولی که 74 هزار میلیارد تومان است، برای تسویه بدهی دولت بدهد که برخی از آنها نیز خلاف قانون از بانک مرکزی اعتبار گرفته‌اند.

وی با بیان اینکه بنده به دیوان عدالت اداری در این زمینه شکایت کرده‌ام و رئیس‌مجلس نیز از آن حمایت کرد، گفت: دیوان این کار را متوقف کرد و سه‌شنبه که محکمه تشکیل شود، بنده برای دفاع از شکایت خود و منافع مردم به آنجا خواهم رفت.

نماینده مردم تهران در ادامه با اشاره به واگذاری مرکز نمایشگاه‌های بین‌المللی تصریح کرد: آقای ضرغامی نمی‌تواند بر خلاف اراده مردم و با دهن کجی به مردم جلسه تقدیر بگذارد و تمجیدهای مداح‌گونه از رئیس‌جمهور انجام دهد و رئیس‌جمهور نیز دو روز بعد یک مرکز بزرگ تجاری را که برای بازرگانی ایران بسیار اهمیت دارد، واگذار کند؛ شاید این امر قانونی باشد اما عقل اقتضا می‌کند که این کار صورت نگیرد.

وی در ادامه به مسائل پیش آمده در خصوص کشف دستگاه‌های شنود در دفتر علی مطهری پرداخت و اظهار داشت:‌ هر کس کمی با این مسائل آشنا باشد می‌داند که این ناشیگری کار دستگاه‌های رسمی نیست چرا که اگر آنها قصد چنین کاری را داشته باشند آنقدر دقیق انجام می‌دهند که به این سادگی‌ها کشف نخواهد شد از این رو معتقدم افراد و گروه‌هایی به خاطر اینکه مطهری مشهور به صراحت گویی در انتقاد است، برای آنکه نشان دهند حکومت منتقدین داخل خود را تحمل نمی‌کند و این تهمت را به جمهوری اسلامی انتساب دهند ممکن است کاری کرده باشند که این دستگاه‌ها عمدا کشف شده و موجب اعتراض شود تا وزارت اطلاعات که به عنوان سیستم عصبی در این زمینه کار می‌کند زیر سؤال برود و نتواند کار خود را درست انجام دهد لذا وزارت اطلاعات باید سریعا به مسئله رسیدگی کرده و به مجلس گزارش دهد.

وی افزود: این جای تشکر دارد که همان ظهر پنجشنبه که آقای مطهری به وزارت اطلاعات نامه نوشت کمیته تخصصی از گروه‌های مختلف تشکیل شد اما فعلا اتهام متوجه دستگاه اطلاعاتی کشور شده است و این باعث می‌شود از وزارت اطلاعات بخواهیم زودتر تکلیف را روشن کنند.

توکلی در ادامه تصریح کرد: برخی سفرهای خارجی با خرج شرکت‌های دولتی صورت می‌گیرد و این به هیچ عنوان به مصلحت نیست که از این رو از رئیس مجلس درخواست دارم که خرج سفرهای خارجی لازم را مجلس بدهد نه شرکت‌های دولتی چرا که اگر خرج نماینده‌ای را شرکت‌های دولتی بدهند او دیگر نماینده نیست و نمی‌تواند اعمال نظارت کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها