امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۱:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24562
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۲
تعداد بازدید: 84
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، حجت‌الاسلام غلامرضا محمدزاده پیش از ظهر امروز در نشست خبری طرح تابستانه آرامش بهاری و ضیافت الهی به برنامه‌های اداره کل ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، حجت‌الاسلام غلامرضا محمدزاده پیش از ظهر امروز در نشست خبری طرح تابستانه آرامش بهاری و ضیافت الهی به برنامه‌های اداره کل اوقاف استان تهران در ماه مبارک رمضان و ایام تابستان اشاره کرد و اظهار داشت: نگرش سازمان اوقاف و اداره کل اداره اوقاف در استانها نسبت به این ویژه برنامه‌ها در مناسبت‌های مختلف به خصوص مناسبت‌هایی که در طول زمان مانند نشاط معنوی در تابستان اجرا می‌شود متمرکز بر چند موضوع است که از جمله می‌توان به گفتمان دینی اشاره کرد.

وی ابراز داشت: گفتمان دینی که مورد نیاز آحاد بشری است باید مبتنی بر نظر مقام معظم رهبری باشد.

وی یادآور شد: کلاسها و جلسات آموزشی در این باره برگزار می‌شود که باید خروجی آن سبک زندگی مدنظر مقام معظم رهبری باشد و در نهایت به دنبال آن باور دینی جوانان تثبیت و تقویت شود.

حجت‌الاسلام محمدزاده تقویت و باور کردن حس تعهد و ولایت‌پذیری را دیگر رویکرد سازمان و اداره اوقاف استان تهران عنوان کرد و ادامه داد: در این رابطه یک فرزند نسبت به پدر و مادرش باید تعهد داشته باشد و این تعهد در کلاسهای آموزشی تبیین می‌شود.

وی اضافه کرد: کلاسها و اردوهای آموزشی در رابطه با تقویت روحیه تعهد و ولایت‌پذیری فرزندان از والدین گرفته تا خداوند متعال برگزار می‌شود.

وی بیان داشت: روحیه استکبار ستیزی نیز از دیگر برنامه‌های اساسی سازمان اوقاف است در این باره جوانان باید بدانند که مرگ بر آمریکا فقط یک شعار سیاسی خشک نیست بلکه اینها عین دستورات ائمه (ع) هستند.

مدیر کل اداره اوقاف استان تهران با بیان اینکه ظرفیت برگزاری کلاسهای آموزشی در سال جاری نسبت به دوره‌های گذشته رشد قابل ملاحظه‌ای یافته است گفت: امسال 64 بقعه مجری طرح نشاط معنوی و ضیافت الهی هستند که نسبت به سال گذشته رشد 27 درصدی داشته است.

حجت‌الاسلام محمدزاده همچنین یادآور شد: امسال 226 نفر مبلغ به بقاع متبرکه استان تهران اعزام شده‌اند که در این خصوص نیز نسبت به سال گذشته شاهد رشد 34 درصدی بوده‌ایم.

به گفته وی ساعات کلاسها این در مقایسه با گذشته افزایش قابل ملاحظه‌ای یافته ضمن آنکه شرکت کنندگان در کلاسهای آموزشی نیز رشد 312 درصدی را تجربه کرده‌اند.

وی افزود: ویژه برنامه‌هایی نیز برای ماه مبارک رمضان با نام «طرح ضیافت الهی» با جوهره قرآن تدارک دیده شده است که تمامی برنامه‌ها در راستای ترویج فرهنگ قرآنی و همچنین بهبود سبک زندگی پیش‌بینی شده‌اند.

وی با بیان اینکه محل برگزاری کلاسها بقاع متبرکه است افزود: مردم در ماه ضیافت الهی توجه ویژه‌ای به اهل بیت (ع) دارند.

وی همچنین ابراز داشت: به منظور پاسخگویی به شبهات و نیازهای افراد در بقاع متبرکه خیمه‌های معرفت ایجاد شده است که تعداد آنها به 29 عدد می‌رسد.

حجت‌الاسلام محمدزاده اساسی‌ترین بحث در این باره را استفاده مردم از بقاع متبرکه در شبهای قدر دانست و گفت: از همین جا از تمام مردم دعوت می‌کنیم برای حضور در امامزاده‌ها و بقاع متبرکه در شبهای قدر. درهای امامزادگان به روی مردم در شبهای قدر باز است.

وی ادامه داد: برگزاری نمایشگاه‌ها، تفسیر و ترتیل‌خوانی آیات قرآن کریم نیز از دیگر برنامه‌های اداره کل اوقاف استان تهران در این ماه مبارک است. باید بدانیم که ترتیل‌خوانی از بقات متبرکه نشأت گرفته است.

وی انس با قرآن را از دیگر برنامه‌های این اداره عنوان کرد و گفت: در این خصوص نیز با شهرداری به منظور بهره‌مندی مردم از ثمرات قرآن کریم و آشنایی با این منبع معرفت در بوستان نهج‌البلاغه، بوستان ولایت و برج میلاد تفاهم‌نامه‌ای را منعقد کرده‌ایم.

حجت‌الاسلام محمدزاده با بیان اینکه اطعام نیز از دیگر برنامه‌های اداره اوقاف استان تهران در این ماه مبارک اعلام کرد: اطعام‌های پراکنده در سراسر بقاع متبرکه استان و همچنین پرداخت به امور زندگی نیازمندان به صورت ویژه دیده شده است.

وی پرداختن به مسئله ایتام را نیز از دیگر مسائل مورد توجه سازمان اوقاف دانست و گفت: سازمان و اداره اوقاف استان تهران از مؤسساتی که در خصوص پرداختن به مسئله ایتام فعالیت می‌کنند پشتیبانی می‌کند و اداره کل اوقاف استان تهران آمادگی همکاری و همراهی با این مؤسسات را دارد.

وی همچنین از اعزام افرادی که تاکنون موفق به زیارت امام رضا (ع) نشده‌اند سخن به میان آورد و گفت: از ابتدای تابستان تاکنون 350 نفر برای زیارت ثامن‌الائمه (ع) اعزام شده‌اند که این امر ادامه خواهد داشت.

مدیر کل اداره اوقاف استان تهران با بیان اینکه اداره اوقاف برای تأمین هزینه‌های دانش‌آموزان نیازمند نیز هزینه‌هایی را پیش‌بینی کرده است گفت: تعداد دانش‌آموزانی که در سال جاری در طرح نشاط معنوی شرکت کرده‌اند 19 هزار نفر است این رقم در سال گذشته بالغ بر 6 هزار نفر بوده است.

حجت‌الاسلام محمدزاده درباره ترویج فرهنگ وقف اظهار داشت: متأسفانه هم اکنون برای بیماران سرطانی، بیماران خاص و همچنین برای محیط زیست موقوفات چندانی نداریم.

وی متذکر شد: لازم است برای پشتیبانی محورهای تبلیغات دینی وقف نیز صورت گیرد.

وی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر تربیت و پرورش 10 تا 15 میلیون نفر حافظ قرآن در کل کشور ابراز داشت: هم اکنون تهران دارای 8 میلیون جمعیت است و با این تفاسیر ما فاصله قابل توجهی تا رسیدن به فرمایش مقام معظم رهبری داریم بنابراین باید در این باره ظرفیت‌ها را افزایش دهیم.

حجت‌الاسلام محمدزاده درباره اعتبار در نظر گرفته شده برای اطعام و ایتام در ماه مبارک رمضان اظهار داشت: بقاع چشمه جوشان است و تمامی درآمدها در این جهت صرف می‌شود اما باید گفت که هم اکنون 500 میلیون تومان برای پرداختن به این دو موضوع اعتبار در نظر گرفته شده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: هم اکنون تفاهم‌نامه‌ای با آموزش و پرورش در 17 مورد برای معرفی دانش‌آموزان برای حضور و شرکت در طرحهای اداره اوقاف استان تهران منعقد شده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها