امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۲:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24567
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۲
تعداد بازدید: 44
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «یورونیوز»،گروهی از زنانی که اعضای خانواده آنان 18 سال پیش در نسل ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «یورونیوز»،گروهی از زنانی که اعضای خانواده آنان 18 سال پیش در نسل کشی سربرنیتسا جان دادند، در سالگرد این واقعه با عبور از صفوف نیروهای پلیس وارد انباری شدند که بستگان آنها در آن به قتل رسیده بودند.
اعضای سازمان موسوم به «مادران سربرنیتسا»؛ انجمن خانواده های قربانیان کشتار گفتند که در حمله پلیس به آنها هشت عضو این گروه که تلاش می‌کردند وارد انبار کهنه شوند، زخمی شده‌اند. اما پلیس این ادعا را تکذیب کرده است.
18 سال پیش نیروهای صرب به شهر سربرنیتسا یورش بردند و  حدود 8 هزار مرد مسلمان بوسنیایی را کشتند. این رویداد بدترین کشتار در اروپا پس از دوران آلمان نازی به شمار می‌رود.
حدود هزار تن ازاین افراد روز 22 تیر 1374 در همین انبار کشته شدند و خانواده‌های قربانیان هرگز اجازه نداشتند وارد این محل شوند.
به تازگی دادگاه رسیدگی به جنایات جنگی یوگوسلاوی سابق نیز در حکمی تلاش وکلای «رادوان کاراجیچ» رهبر صرب‌ها در دوران جنگ بالکان را برای تبرئه وی از اتهام نسل‌کشی ناکام گذاشت.
انتهای‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها