امروز : پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 13
۰۲:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24568
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۲
تعداد بازدید: 50
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره، در حالی که تظاهرات موافقان و مخالفان محمد مرسی رئیس جمهور معزول مصر در ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره، در حالی که تظاهرات موافقان و مخالفان محمد مرسی رئیس جمهور معزول مصر در پایتخت و شهرهای بزرگ این کشور در جریان است، «حازم الببلاوی» نخست وزیر جدید این کشور جلسات خود را به منظور تشکیل کابینه انتقالی ادامه می‌دهد.

بر اساس این گزارش، ببلاوی بعد از انتخابش به این سمت، صداقت، شایستگی و توانایی را مهمترین عوامل انتخاب وزرای کابینه‌اش‌ اعلام کرد و تاکید کرد که عنصر وابستگی به احزاب و جریان‌های سیاسی هیچ نقشی در انتخاب وزرای کابینه‌اش ندارد.

این گزارش حاکی است که ببلاوی قصد دارد برخی از وزرای کابینه محمد مرسی را در کابینه‌‌اش ابقا کند که از آن جمله می‌توان به عبدالفتاح السیسی وزیر دفاع و محمد ابراهیم وزیر کشور و همچنین هشام زعزوع وزیر گردشگری کابینه اخوان المسلمین اشاره کرد. برخی‌ شنیده‌ها از احتمال ابقای محمد کامل عمرو وزیر خارجه مرسی در این سمت حکایت دارد به ویژه اینکه عمرو تلاش بسیاری برای تبیین تحولات اخیر مصر و عزل رئیس جمهورش انجام می‌دهد.

جلسات ببلاوی با شخصیت‌های مختلف مصری برای تشکیل کابینه‌اش در حالی ادامه دارد که گزارش‌های دریافتی از احتمال انتخاب «عمر الشوبکی» به سمت وزارت آموزش عالی و «دریه شرف الدین» به سمت وزارت اطلاع رسانی حکایت دارد. انتظار می‌رود که «جوده عبدالخالق» وزیر اسبق کالاهای اساسی و تجارت داخلی مصر در کابینه «کمال الجنزوری» بار دیگر به این سمت انتخاب شود. قرار است ببلاوی طی هفته جاری کابینه خود را معرفی کند.

به گفته خبرنگار ما، گرچه جماعت اخوان المسلمین اعلام کرده که در کابینه آینده قاهره مشارکت نمی‌کند، بیشتر جریان‌های سیاسی این کشوز نیز خواستار عدم مشارکت اخوانی‌ها در کابینه ببلاوی شده‌اند.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها