امروز : سه شنبه ۶ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 27
۲۰:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24569
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۲
تعداد بازدید: 43
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، دادگاهی در ایالت فلوریدای آمریکا جورج زیمرمن قاتل «مارتین ترایوون»، ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، دادگاهی در ایالت فلوریدای آمریکا جورج زیمرمن قاتل «مارتین ترایوون»، سیاه پوست 17 ساله که سال گذشته به ضرب گلوله کشته شد، را بیگناه شناخت و او را از اتهام قتل تبرئه کرد.

در رای هیات منصفه دادگاه فلوریدا که متشکل از 6 زن بود شلیک گلوله توسط زیمرمن به ترایوون دفاع از خود تلقی شده است.

زیمرمن‏ 29ساله می‌گوید در دفاع از خود، ترایوون را هدف قرار داده  و کشته است.

این درحالیست که رای دادگاه مورد اعتراض وکیل مارتین ترایوون قرار گرفته است و طبق گزارش‌ها گروهی از معترضان به رای دادگاه  در شهر سنفورد فلوریدا تجمع کرده‌اند و خواستار اجرای عدالت درباره زیمرمن شده‌اند.

به گفته ناظران حقوق بشری در آمریکا، دادگاه زیمرمن سه موضوع بحث‌برانگیز در جامعه آمریکا از جمله مساله برخورد نژادی، کنترل اسلحه و برابری در پیشگاه نظام قضایی را یک جا جمع کرده بود و به نوعی آزمون دادگاه قضایی ایالات متحده محسوب می‌شود. 

مارتین ترایوون نوجوان سیاه پوست آمریکایی در شب 26 فوریه 2012 در حالیکه قصد بازگشت به منزل را داشته توسط جورج زیمرمن هدف گلوله قرار گرفت و کشته شد.

قتل وی موجی از اعتراضات و ناآرامی علیه نژاد پرستی را در سراسر آمریکا به راه انداخت.

قتل ترایوون همچنین جنجال‌هایی را در مورد برخورد نژادپرستانه نیروهای امنیتی آمریکا رقم زده است. کارشناسان اجتماعی می‌گویند، پیش‌داوری نژادی عاملی عمده در ادعای زیمرمن و بیگناه شناخته شدن وی است.
انتهای پیام/ص
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها