امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۹:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24572
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۳
تعداد بازدید: 91
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از  روزنامه آلمانی «هامبورگرآبندبلات»، «هانس پیتر فریدریش» وزیرکشور  آلمان در شرایطی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از  روزنامه آلمانی «هامبورگرآبندبلات»، «هانس پیتر فریدریش» وزیرکشور  آلمان در شرایطی برای رایزنی درباره جاسوسی‌های اخیر آمریکا به این کشور سفر کرد که «ایلز آیگنر» وزیر حمایت از مصرف‌کنندگان آلمانی مسئله جاسوسی آمریکا از اروپا را نوعی هشدار  دانست. و با تاکید بر اینکه وابستگی آلمان به شرکتهای فناوری آمریکایی در سالهای گذشته افزایش پیدا کرده است، خواستار کاهش وابستگی اطلاعاتی آلمان به شرکتهای فناوری آمریکایی شد.

وی همچنین با اشاره به گزارشهایی مبنی بر همکاری شرکت آمریکایی مایکروسافت با دولت آمریکا و آژانس امنیت ملی این کشور در رمزگشایی ارتباطات و جاسوسی از مردم گفت: «اگر  مایکروسافت و دیگر شرکت‌های آمریکایی اگر نمی‌خواهند بیش از این، اعتماد به آنها از بین برود، باید کارتهای خود را روی میز بگذارند.»

«برند اشمیدباور» از کارشناسان امنیتی حزب دموکرات مسیحی آلمان نیز بر اعلام کرد که طرف آمریکایی در دیدار اخیر خود با وزیر کشور آلمان به مسائل ضروری مربوط به رسواییهای جاسوسی اطلاعاتی آژانس امنیت ملی آمریکا پاسخ روشنی نداده است.

فردریش که برای بررسی موضوع جاسوسی آمریکا در جهان به آمریکا رفته بود درباره نتایج دیدار خود با مقامات آمریکایی گفت که آمریکا قول داد از این پس فعالیت‌ امنیتی شفاف‌تری داشته باشد و از واشنگتن تضمین جاسوسی نکردن در صنعت آلمان را دریافت کرده است.

انتهای‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها