امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۶:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24573
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۳
تعداد بازدید: 102
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه اردنی الرای، «محمد مطلق الحدید»، رئیس کمیته صلیب سرخ جهانی اردن در کنفرانسی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه اردنی الرای، «محمد مطلق الحدید»، رئیس کمیته صلیب سرخ جهانی اردن در کنفرانسی مطبوعاتی اعلام کرد که این کمیته تصمیم گرفته است، اردوگاه و بیمارستان میدانی جدیدی در منطقه «الازرق» اردن برای پناهجویان سوری احداث کند.

الحدید در ادامه افزود: کمیساریای پناهندگان امور بین الملل مسئولیت اداره این اردوگاه جدید را برعهده خواهد داشت و قرار است، این اردوگاه ظرفیت پذیرش 60 هزار پناهجوی سوری را داشته باشد، اما تا 130 هزار نفر نیز ظرفیت پناهجو را خواهد داشت.

رئیس کمیته صلیب سرخ جهانی اردن همچنین با اشاره به اینکه در کنار این اردوگاه یک بیمارستان نیز احداث خواهد شد، اعلام کرد که این بیمارستان دارای 130 تخت خواهد بود.

الحدید توضیح داد که کمیته‌های صلیب سرخ جهانی کشورهای کانادا، فنلاند، آلمان و نروژ در احداث این بیمارستان مشارکت داشته و تضمین کرده‌اند، دستکم مدت یک سال آن را اداره کنند.

دولت اردن پیشتر هم یک اردوگاه برای پناهجویان سوری به نام اردوگاه «الزعتری» در مناطق خشک و بیابانی این کشور احداث کرده که حدود 150 هزار آواره سوری را در خود جای می‌دهد.

الزعتری بزرگترین اردوگاه پناهجویان سوری است که طی یک سال گذشته چندین بار شاهد اعتراض ساکنان و برخورد نیروهای امنیتی با معترضان بوده است.

پس از آغاز ناآرامی‌ها در سوریه در سال 2011 با هدایت ترکیه، قطر و عربستان سعودی، سوری‌ها در مناطق درگیری از جمله حلب و حمص وادار به ترک خانه‌های خود شدند و به اردوگاه‌های آوارگان در لبنان، اردن، عراق پناه بردند، بنابر گزارش سازمان ملل متحد درحال حاضر بیش از یک میلیون آواره سوری در مناطق مختلف حضور دارند.

لبنان بالاترین عدد آوارگان سوری را در خود دارد، پس از این کشور اردن و پس از آن ترکیه، عراق و مصر هر یک به ترتیب با 185 هزار نفر، 106 هزار نفر و با 60 هزار نفر اصلی‌ترین میزبانان آوارگان سوری هستند.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها