امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۷:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24579
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۳
تعداد بازدید: 123
حجت الاسلام علیرضا سبحانی‌نسب مدیر انتشارات جمال در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، از انتشار کتاب ...

حجت الاسلام علیرضا سبحانی‌نسب مدیر انتشارات جمال در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، از انتشار کتاب «کلیله و دمنه» با تحقیق جدیدی خبر داد و اظهار  داشت: متن این کتاب از متن عبدالعظیم قریب است و از کتاب‌های آیت‌الله حسن‌زاده آملی و مجتبی مینوی استفاده شده است و اختلافات نسخه‌ها در پاورقی ذکر شده است.

وی با اشاره به اینکه متن ادبی کلیله و دمنه متنی قدیمی است که با توجه به واژگان و ساختار ادبیاتی خوانش آن برای جوانان دشوار است، گفت: سعی کردیم که خوانش مطالب را برای جوانانی که ارتباطی با متون کهن ندارند، آماده کنیم. متن‌های عربی کلیله و دمنه ترجمه و لغات دشوار تعریف شده است، همچنین با ویراستاری جدید متن این کتاب ساده‌خوان شده است.

مدیر انتشارات جمال درباره مدت زمان تهیه این کتاب تصریح کرد: تحقیق و نسخه‌خوانی و تطابق متن‌ها چند سالی به طول انجامیده است و ویرایش و ساده‌خوانی بیش از یکسال زمان برده است.

وی درباره اهمیت چاپ کتاب کلیله و دمنه که نسخه‌های زیادی از آن در بازار موجود است، تصریح کرد: کلیله و دمنه کتاب اخلاق اجتماعی و فردی است و برای همه افراد مناسب است تا از این مهارت‌ها و آداب و رسوم استفاده کنند. در زمان گذشته گفت‌وگو و بیان انتقاد نسبت به پادشاهان و سلاطین مورد غضب واقع می‌شد و برای اینکه با زبانی شیرین و اثرگذار ارزش‌های اخلاقی مطرح شوند کلیله و دمنه تالیف شد و برخی از سلاطین در حفظ و نگه‌داری آن کوشیده‌اند و این موضوع نشاندهنده ماندگاری این اثر است.

به گزارش فارس، کتاب کلیله و دمنه با تصحیح و پژوهش حجت‌الاسلام ابوالفضل هادی منش با ویراستاری حجت‌الاسلام علیرضا سبحانی نسب به زودی روانه بازار نشر می‌شود.

انتهای پیام/و
 
 
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها