امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۰۳:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24581
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۳
تعداد بازدید: 102
 به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا»، کتاب «لابی اسرائیل و سیاست خارجی آمریکا» با ارائه تعریف کامل‌تری از لابی، حاوی مبحث تکمیلی ...

 به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا»، کتاب «لابی اسرائیل و سیاست خارجی آمریکا» با ارائه تعریف کامل‌تری از لابی، حاوی مبحث تکمیلی درباره نقش صهیونیسم مسیحی بوده و شرح مبسو‌ط‌تری از نحوه تکامل لابی در گذر زمان را بیان می‌کند.

این کتاب، به ارائه توضیحات جزئی‌تری درباره شیوه رفتار رژیم صهیونیستی در گذشته و حال و به ویژه در قبال فلسطینی‌ها می‌پردازد. این موضوع‌ها نه به واسطه عناد و کینه‌ورزی نسبت به رژیم صهیونیستی یا هواداران آن در آمریکا و یا تمایل به برجسته کردن سوء رفتار صهیونیست‌ها، بلکه به واسطه قرار گرفتن این بحث در کانون مباحثات اخلاقی که عمدتاً در توجیه حمایت ویژه ایالت متحده از دولت یهودی مورد استفاده قرار می‌گیرد، مطرح می‌شوند.

کتاب «لابی اسرائیل و سیاست خارجی آمریکا» دارای دو بخش نظیر «ایالات متحده، رژیم صهیونیستی و لابی»، «لابی در عمل» و دوازده فصل با عناوینی همچون «حامی بزرگ»، «رژیم صهیونیستی: امتیاز یا تعهد استراتژیک»، «توجیه اخلاقی رو به افول»، «لابی طرفدار رژیم صهیونیستی چیست؟»، «هدایت روند سیاست‌گذاری»، «تسلط بر گفتمان عمومی»، «لابی در برابر فلسطینی‌ها» و «عراق و خیال ایجاد دگرگونی در خاورمیانه» است.
 


 

در بخشی از این کتاب درباره «افسانه‌های کمپ دیوید» آمده است: تصویرسازی از رژیم صهیونیستی به عنوان آماده صلح و فلسطینی‌ها به عنوان طالب جنگ، با تفسیر متعارفی از تلاش بی‌نتیجه دولت کلینتون در تکمیل روند صلح اسلو، تقویت شد.

بر اساس این حکایت، ایهود باراک نخست وزیر وقت رژیم صهیونیستی «تقریباً هر آنچه» را که فلسطینیان در مذاکرات ماه ژوئیه 2000 در کمپ دیوید طلب کردند، ارائه کرد. اما عرفات که کماکان مصمم به ایجاد اخلال در روند صلح و نابودی نهایی رژیم صهیونیستی بود، با رد این پیشنهاد سخاوتمندانه، انتفاضه دوم را در سپتامبر 2000 به راه انداخت.

عرفات با عدم پذیرش پیشنهاد سخاوتمندانه‌تر دیگری موسوم به «پارامترهای کلینتون» که مورد قبول رژیم صهیونیستی قرار گرفت و توسط بیل کلینتون رئیس جمهور آمریکا در 23 دسامبر 2000 ارائه شد، بار دیگر ثابت کرد که علاقه‌ای به صلح ندارد.

عرفات در این داستان، به طور کامل مسئول شکست روند صلح معرفی شده است. اینکه رژیم صهیونیستی علاقمند به ایجاد صلح بود اما نتوانست یک شریک مورد اعتماد پیدا کند، جمله معروف ابا ایبان - سیاست‌مدار و دیپلمات برجسته صهیونیستی را مورد تأیید قرار می‌دهد که «اعراب هرگز فرصتی را برای از دست دادن فرصت، از دست نمی‌دهند».

این موضوع دلالت ضمنی بر این مطلب دارد که رژیم صهیونیستی و آمریکا مسئول ادامه درگیری میان رژیم صهیونیستی و فلسطین نیستند و این استدلال را تقویت می‌کند که رفتار رژیم صهیونیستی در عدم اعطای امتیاز به فلسطینیان در دوران بر مسند کار بودن یاسر عرفات، کاملاً صحیح بوده است.

انتشارات «خرسندی» کتاب «لابی اسرائیل و سیاست خارجی آمریکا» با موضوع قدرت لابی صهیونیستی در آمریکا نوشته «جان جی. میرشیمر» و «استیون ام. والت» با ترجمه «رضا منتظمی» و «مهران نصر» را در 771 صفحه و باقیمت 28000 تومان منتشر و روانه بازار نشر کرده است.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها