امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۹:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24599
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۱
تعداد بازدید: 82
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، احمد بخشایش نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، احمد بخشایش نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود در صحن علنی با اشاره به قسمت‌هایی از نامه حضرت علی (ع) به مالک اشتر خاطر نشان کرد: نقدپذیری و ظرفیت مسئولین باید افزایش یابد و کابینه بعدی نیز باید نقدپذیر باشد.

وی با بیان اینکه جوانی، کارآمدی و پاک دستی اولویت اصلی تشکیل کابینه بعدی باید باشد، افزود: اینکه آقای روحانی گفتند من سرهنگ نیستم بلکه حقوقدان هستم امیدواریم که کابینه ایشان نیز فرتوت و امپراتور نباشد بلکه جوان و پاک باشند.

بخشایش با بیان اینکه دولت یازدهم باید نقاط قوت دولت‌های پیشین را داشته و از نقاط ضعف آنها بر حذر باشد، گفت: نقطه قوت دولت آقای هاشمی استفاده از نیروهای جوان بود و بخشی‌نگری، رشد نوکیسه‌ها، توجه محض به توسعه و عدم توجه به اقشار پایین جامعه و عدم نقدپذیری از نقاط ضعف دولت ایشان بود.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه در دولت آقای خاتمی نیز اقدامات خوبی انجام شد و شاهد تفوق دولت بودیم، خاطر نشان کرد: در دوره آقای خاتمی در دانشگاه و مدرسه گفتمان آزاد ندیدیم و از اصلاح طلبی تعریف درستی انجام نشد و از واژه اصلاح‌طلبی تفسیر به رأی شد.

وی با بیان اینکه در دولت آقای احمدی‌نژاد نیز انجام طرح‌های عمرانی زیاد، تلاش و کار بسیار، جوانی کابینه و ساده‌زیستی از نقاط قوت دولت بود ولی توجه بیشتر به حاشیه از متن و دعوای بین قوا از نقاط ضعف دولت احمدی‌نژاد بود، افزود: آْقای روحانی باید از این نقاط قوت و ضعف درس بگیرد.

بخشایش با بیان اینکه آقای روحانی باید تعریف مشخصی از اعتدال بیان کند، گفت: اعتدال واژه زیبایی است اما بینش نیست بلکه روش است.

این نماینده مجلس با بیان اینکه مقام معظم رهبری در سال 88 فرمودند که بعضی‌ها به بهانه اعتدال و به نام عقلانیت و پرهیز از جنجال و دردسر بین‌المللی می‌خواهند از مبانی انقلاب کم بگذارند و این نمی‌شود و نشانه بی‌صبری  و خستگی است، گفت: اعتدال باید معنا شود. اعتدال به معنای قانومندی است.

وی افزود: شأن مجلس باید رعایت شود و مجلس باید در جای خود دیده شود و نه اینکه از طریق سهم‌خواهی و باندهای مشخص مجلس را به انفعال بکشانیم.

بخشایش گفت: امیدوارم گروه‌ها و تشکل‌های سیاسی به جای اینکه افراد درجه سومشان را معرفی کنند خودشان را معرفی کنند تا بفهمند که مسئولیت پذیری یعنی چه.

این نماینده مجلس با بیان اینکه جلوگیری از انباشت مطالبات و ازدیاد تقاضاها از طریق کم کردن وعده‌هاست، خاطرنشان کرد: سیاست‌مداران نباید به مردم وعده‌های دروغ بدهند.

وی در پایان گفت: رکن چهارم دموکراسی یعنی مطبوعات باید احیا شوند و مطبوعات باید نقش نظارتی و بازرسی بر مسئولین داشته باشند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها