امروز : سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ - 2020 December 1
۱۲:۳۱
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 246
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۲۶
تعداد بازدید: 497
به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری پیروان موعود، سردار اسماعیل احمدی‌مقدم، فرمانده نیروی انتظامی در اولین نشست خبری سال 92 به خبرنگاران گفت: در سال ...

به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری پیروان موعود، سردار اسماعیل احمدی‌مقدم، فرمانده نیروی انتظامی در اولین نشست خبری سال 92 به خبرنگاران گفت: در سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی و در خصوص حماسه سیاسی اولویت اول ما بهبه گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری پیروان موعود، سردار اسماعیل احمدی‌مقدم، فرمانده نیروی انتظامی در اولین نشست خبری سال 92 به خبرنگاران گفت: در سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی و در خصوص حماسه سیاسی اولویت اول ما به برگزاری انتخاباتی امن اختصاص دارد.

احمدی مقدم در ادامه گفت: در خصوص برگزاری امنیت انتخابات ریاست جمهوری با دستگاه‌های مختلف اجرایی و امنیتی، هماهنگی‌های لازم صورت گرفته است و از کاندیداها خواهش می‌کنیم از ایجاد تنش در فضای انتخاباتی حتماً پرهیز کنند و با حفظ حرمت افراد شاهد امنیت خوبی در برگزاری انتخابات باشیم.

سردار احمدی‌مقدم گفت: اقدامات تبلیغاتی طرفداران انتخاباتی باید طبق مجوز شورای انتخابات کشور باشد و هرگونه کارناوال تبلیغاتی و تجمع طرفداران باید با مجوز انجام بگیرد و با اقدامات انتخاباتی بدون مجوز حتماً برخورد خواهد شد.

حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن و افزایش روحیه دشمن‌ستیزی مردم برای مقابله با مشکلات اقتصادی که از طرف تحریکات به سمت کشور اعمال شده است و همچنین ایستادگی مردم در این زمینه با شرکت در انتخابات باعث می‌شود که در مقابل تهدیدات و تحریم‌های دشمن ایستادگی کنیم.

وی در خصوص مسائل اقتصادی گفت: در سال گذشته در حدود 10 میلیارد دلار واردات رسمی کشور کاهش داشته و به همین میزان صادرات رسمی کشور افزایش داشته است و افزایش ورود مسافران خارجی به کشور و مشاهده شاخص‌های اقتصادی ملی، نشان‌دهنده وضع رو به بهبود اقتصاد کشور است و امیدواریم امسال با افزایش 13 درصدی بارندگی و 24 درصدی ذخایر آبی کشور، شاهد رشد اقتصادی کشور باشیم.

وی افزود: نیروی انتظامی، امسال هم مانند سال گذشته سعی می‌کند با مدیریت اقتصادی، نیازهای خود را به صورت درون سازمانی تعیین کن و در خصوص کمک به اقتصاد کشور با تقویت معاونت‌ها و پلیس‌های مبارزه با جرائم اقتصادی و هم‌چنین مبارزه با قاچاق کالا و مرزبانی، آماده کمک به رشد اقتصادی کشور هستیم.

وی در خصوص تشکیل پلیس اقتصادی گفت: تشکیل یک پلیس جدید نیازمند ساختار و نیاز جدید و همچنین اختیارات از طریق سازمان‌ها و دولت به این پلیس داده می‌شود صرف ورود یک پلیس با نام پلیس اقتصادی برای مبارزه با جرائم اقتصادی کافی نیست و این پلیس باید اختیاراتی داشته باشد.

سردار احمدی مقدم در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص توقف شماره‌گذاری خودروهای تولید داخل، گفت: پلیس اقدامی در خصوص توقیف شماره گذاری این خودروها نداشته است و مسئولیت برخورد با استاندارد ایمنی خودروها با سازمان استاندارد وزارت صنعت، معدن و محیط زیست است و باید با انجام مذاکرات در خصوص امنیت خودروها اقداماتی شود که به اقتصاد کشور ضربه‌ای وارد نشود.

سردار احمدی‌مقدم گفت: عملکرد پلیس مطابق با مطالبات مردمی است و کیفیت برخورد تغییر می‌کند.

وی افزود: تجربه نشان می دهد که اقدامات فرهنگی بیشتر از برخورد انتظامی در سطح جامعه جواب می‌دهد، برای مثال در ایام عید توصیه‌های پلیس راهور و همچنین پلیس انتظامی در چهارشنبه آخر سال نشان دهنده تاثیر اقدامات فرهنگی است و باید در خصوص اقدامات فرهنگی و اجتماعی بیشتر سرمایه‌گذاری کنیم.

وی اضافه کرد: این روند در نیروی انتظامی ادامه دار خواهد بود و با نزدیک شدن به انتخابات، معطوف کردن عملکرد نسبت به بحث انتخابات نشان دهنده کمرنگ شدن دیگر مطالبات مردمی از پلیس نیست و در اردیبهشت‌ماه اقدامات طرح‌های اجتماعی و محله‌ محور همچنان ادامه‌دار خواهد بود.

سردار احمدی‌مقدم در خصوص تحریم‌های بین‌المللی بر علیه پلیس‌فتا گفت: تنها سازمانی که تحریم‌ شده پلیس فتا نیست بلکه دشمن‌های ما سازمان‌های مختلفی را در کشور تحریم می‌کنند و در مقابل از تروریست‌ها در جاهای مختلف حمایت می‌کنند که این نوعی فشار است که به سمت ایران اعمال می‌شود؛ هر سازمانی که عملکرد خوبی دارد را تحریم می‌کنند، ما اقدامات خود را در خصوص تحریم‌ها انجام می‌دهیم اما مطمئنیم که جواب نخواهد داشت.

وی در خصوص افزایش اعتبار معاینه فنی خودروها گفت: افزایش اعتبار معاینه فنی خودروها از 2 سال به 5 سال برای پلیس مطلوب نیست اما زیرساخت‌های کنترل معاینه فنی در اکثر نقاط کشور وجود ندارد و معاینه فنی به صورت ظاهری در نظر گرفته می‌شود اما در کلان‌شهرهایی مانند تهران که زیرساخت معاینه فنی وجود دارد باید به شکل ثابت اعتبار آنها اعمال شود و همچنین نظارت بیشتری در این مراکز صورت می‌گیرد.

سردار احمدی مقدم در خصوص افزایش سرقت‌های خرد گفت: در سال گذشته در شهریورماه تا آبان‌ماه شاهد افزایش سرقت‌های خرد در سطح جامعه بودیم که به واسطه افزایش مشکلات اقتصادی و افزایش قیمت‌ها صورت گرفته بود که با اقدامات خوبی که در طرح‌های انتظامی صورت گرفت از آبان‌ماه شاهد کاهش جرایم خرد در سطح کشور بودیم.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها