امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۲۳:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24602
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۱
تعداد بازدید: 44
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محسن اسماعیلی گزینه پیشنهادی رئیس قوه قضائیه برای عضویت در شورای نگهبان که ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محسن اسماعیلی گزینه پیشنهادی رئیس قوه قضائیه برای عضویت در شورای نگهبان که در صحن علنی امروز (یکشنبه) مجلس سخن می‌گفت، اظهار داشت: بخشی از رزومه خود را در اختیار نمایندگان گذاشتم تا آنها در این باره قضاوت کنند.

وی با بیان اینکه تحصیلاتش را در رشته حقوق خصوصی در دانشگاه تربیت مدرس دنبال کرده است، افزود: در حوزه‌ هم تحصیلاتی داشته‌ام و اکنون نیز به لطف خدا و توجه و رأی نمایندگان از دو دوره قبل عضو شورای نگهبان بوده‌‌ام.

اسماعیلی گفت: بنده 12 سال عضو شورای نگهبان بودم و تقاضا دارم نمایندگان عملکرد بنده را نیز بررسی کنند؛ اعتقاد و عقاید بنده همان اعتقاد و عقاید 12 سال پیش است که از مجلس برای عضویت در شورای نگهبان رای اعتماد گرفتم.

وی افزود: بنده عقاید و گرایش‌های خود را در آراء تاثیر نداده‌ام و مشروح مذاکرات نیز موجود است که می‌توان در این باره قضاوت کرد.

عضو حقوقدان شورای نگهبان گفت:‌ در مقالاتی که داشتم یکی از آرزوهایم این بود که مشروح مذاکرات شورای نگهبان همانند مجلس علنی باشد و موازین و عملکرد اعضای شورای نگهبان مورد قضاوت قرار بگیرد.

اسماعیلی با بیان اینکه شورای نگهبان یک جایگاه عالی حقوقی و مذهبی دارد و نهاد سیاسی نیست، اظهار داشت: شورای نگهبان باید مرکز اعتماد همه مسئولان و ملت باشد و بتواند اعتماد و آرامش همگان را در مراحل مختلف تامین کند.

وی افزود: اعضای شورای نگهبان باید بی‌طرف باشند نه به این معنا که خنثی باشند، به این معنا که گرایشات خود را در آراء تاثیر نداده و سر سوزنی از حق عبور نکنند چرا که ما نیز اعتقاداتی داریم و بی‌طرفی به معنای نداشتن اعتقادات نیست بلکه به معنای عدم تاثیر گرایش در آرا است.

اسماعیلی با بیان اینکه آرای اعضای شورای نگهبان شرعی و علمی است، گفت: همواره گفته‌ام که مجلس طبق فرموده امام(ره) در راس امور است و اگر روزی در راس امور بودن مجلس تردید شود آن روز روز انحراف از آموزه‌‌های امام(ره) است البته در راس امور بودن مجلس در احترام به نمایندگان تجلی پیدا می‌کند.

وی افزود: به عنوان یک حقوقدان اصل را بر صحت می‌دانم در قانون‌گذاری نیز اصل بر صحت است مگر اینکه ایرادی بر آن وارد باشد و ثابت شود که مصوبه مجلس مغایر با قانون است که در این صورت استثنایی رخ داده است.

اسماعیلی با تاکید مجدد بر اینکه مصوبات مجلس باید بر اساس صحت بررسی شود، افزود: بنده چون خودم را سراپا تقصیر می‌دانم از خطا و تقصیر دیگران تعجب نمی‌کنم.

وی در ادامه گفت: لازم می‌دانم از آقای امیری عضو سابق شورای نگهبان نیز یاد کنم که از همکاران عزیز ما و انسانی عادل، متعادل، شجاع و شریف در حمایت از اسلام، انقلاب اسلامی و قانون اساسی بودند که امیدوارم ایشان که نقششان در شورای نگهبان مهم بود در آینده موفق باشند.

اسماعیلی افزود: به عنوان یک حق اخلاقی لازم می‌دانم از حضرت آیت‌الله آملی لاریجانی نیز که همواره به بنده ابراز لطف داشته‌اند و همچنین از رئیس و هیئت رئیسه مجلس که همواره تشکر کنم.

وی افزود: از نمایندگان خواهش می‌کنم اگر قرار است این بار کمرشکن را همچون گذشته بر دوش بنده بگذارند قبل از اینکه نام بنده را در برگه رای بنویسند ابتدا دعا کنند که خداوند ظرفیت و اهلیت را به من بدهد تا بتوانم همانند گذشته با پایبندی به اصول خدمت کنم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار