امروز : پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 14
۱۰:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24603
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۱
تعداد بازدید: 58
به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمود احمدی نژاد رئیس جمهور اسلامی ایران درمراسم رونمایی از جدیدترین ...

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمود احمدی نژاد رئیس جمهور اسلامی ایران درمراسم رونمایی از جدیدترین دستاوردهای کشور در حوزه فن آوری‌های زیستی که صبح امروز در پارک فن آوری پردیس برگزار شد با اشاره به اینکه با تشکر از تمام دست اندرکاران این نوآوری‌ها گفت: ما معتقدیم انسان باید بهترین زندگی را داشته باشد. زیباترین و متعالی ترین زندگی که شایسته انسان باشد و انسان نیز شایسته چنین زندگی.

وی با اشاره به اینکه یکی از پیشرفت‌های چنین زندگی استفاده کامل از دانش است گفت: اگر زندگی عالمانه در همه ابعاد زندگی انسان جاری باشد و اگر علم به معنای طبیعی آن وارد زندگی انسان باشد آنگاه انسان می‌تواند بگوید که سعادتمند است.

رئیس جمهور در ادامه با اشاره به اینکه دیگر عرصه‌هایی که دانش در آن ضروری و اصل است عرصه سلامت است افزود: همه اهداف متعالی در سایه سلامت امکان تحقق دارد و در سایه سلامت است که انسان می‌تواند معنای واقعی خود را بیابد.

رئیس جمهور در ادامه با اشاره به اینکه تمام زیبایی‌های زندگی انسان بعد از سلامت است گفت: سلامت پایه است و پیامبران الهی در طول تاریخ دستورات بیشماری را برای حفظ سلامت داشتند و شاید حجم آنها به اندازه دستوراتی باشد که برای اعتلای روحی و معنوی صادر شده است.

رئیس جمهور در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه انسان برای اینکه لذت انسان بودن را درک کند باید از نعمت سلامت برخودار باشد، گفت: البته تمام بیماری‌ها و نقص‌ها، حاصل عملکرد انسان است و خداوند متعال برای انسان نقص و بیماری نخواسته است. خداوند کمال، سلامت و قدرت و عزت را برای تمام 7 میلیارد انسان روی زمین قرار داده است.

وی افزود: هر چه نقص و بیماری است به خاطر عملکرد ما به وجود می‌آید و ما اگر عوامل بیماری‌ها را مدیریت کنیم سلامت نیز برقرار می‌شود.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه برای درمان بیماری‌ها و جلوگیری از آن و کنترل عوامل بیماری‌زا نیازمند دانش هستیم، گفت: این دانش از چند مورد تشکیل می‌شود که شامل برنامه، تجهیزات و همچنین دارو است که اجازه ندهد بیماری‌ها رشد کنند و اگر هم بیماری ایجاد شد آن را درمان کرده و سلامت را برگردانند.

احمدی نژاد با اشاره به اینکه دارندگان این علوم همواره مورد تقدیس انسان‌ها بودند تصریح کرد: دست اندرکاران سلامت همواره در جامعه محترم بودند و جایگاه مقدسی در نزد مردم داشتند. سلامت پایه است و با وجود سلامت است که می‌توان بقیه پیشرفت‌ها و زیبایی‌ها را محقق کرد.

وی با اشاره به اینکه ایران جز پیشرفته ترین کشورها در عرصه دانش است و به لحاظ ساخت قطعات و تجهیزات جز کشورهای پیشرفته محسوب می‌شود و از بازار بسیار بزرگی برخودار است، گفت:  مشکل اینجاست که دانش قطعات و تجهیزات و بازار در راستای هم قرار نمی‌گیرند و از همه توان ملی در جهت سلامت استفاده نمی‌شود و ارتباطی بین دانشگاه و صنعت وجود ندارد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه ارتباط بین صنعت و دانشگاه همواره جز دغدغه‌هایی جدی محسوب می‌شده است گفت: تشکیل معاونت علمی و فن آوری  با این هدف انجام شد تا این بخش‌های مختلف را به هم وصل کند.

رئیس جمهور در ادامه تصریح کرد: خوشبختانه این اتفاق افتاده است البته نه به این معنا که تمام نیازها درجامعه تامین شود اما خوشبختانه این خط راه افتاده است و در طول 6،7 ساله گذشته کارهای بسیار خوبی صورت گرفته است، البته آن قدر وسعت تمام عرصه‌ها بالاست که این مدیریت نمی‌تواند آن را بپوشاند. اما روند پیشرفت امور بسیار مناسب است.

احمدی نژاد با اشاره به رونمایی ازتولید محصول واکسن آنفولانزا گفت: خوشبختانه خط تولید این محصول در داخل کشور ایجاد شده است اما دو نقص مهم دارد اول آنکه ماده اولیه برای تولید این محصول که همان تخم مرغ است از خارج وارد می‌شود، ما باید دست به دست هم دهیم و آنها را در داخل تولید کنیم. نقص دوم نیز اینجاست که اصل ماده اولیه از سازمان بهداشت جهانی وارد می‌شود البته سازمان بهداشت جهانی جای خوبی است،اما حرف سلامت مردم در میان است .

وی افزود: تولید واکسنی که قرار است به میلیون‌ها نفر تزریق شود باید 100 درصد مطمئن و پاک باشد، بالاخره راجع به نظام بهداشت جهانی شبکه تولید دارو و پادزهرها حرف‌های زیادی مطرح است، مسائل سیاسی، مسائل تجاری و برخی بداخلاقی‌ها نسبت به آن وجود دارد. ما باید نسبت به سلامت مردم مطمئن باشیم و انشاالله بتوانیم تمام بخش‌های تولید واکسن آنفولانزا را در کشور داشته باشیم و برای آن دیگر وارداتی نداشته باشیم.

همچنین رئیس جمهور با اشاره به تولید چندین نوع داروی ضد سرطان در داخل کشور گفت: تولید این داورها با قیمت ارزان‌تر کار خیلی عظیمی است چرا که با تولید آنها و تجاری شدن آنها این داروها به آسانی در اختیار همه قرار می‌گیرد.

همچنین رئیس جمهور با اشاره به ساخت چند نوع دارو برای درمان نازایی گفت: نازایی نیز جز بیماری‌هایی محسوب می‌شود که محصول زندگی صنعتی، فشارها و همچنین برخی غذاها است.

وی با اشاره به رونمایی از چند نوع لیزر برای بهره‌برداری در امور پزشکی گفت: 7 لیزر در اینجا رونمایی شد، لیزر یک انرژی و نور با توان بالاست و ما جزئی از دستاوردهای آن را کشف کردیم.

احمدی نژاد با اشاره به اینکه این تجهیزات می‌تواند در همه جنبه‌های زندگی انسان کاربرد داشته باشد گفت: امیدوارم این تجهیزات بتواند به خوبی در اختیار هموطنانمان قرار بگیرد.

همچنین رئیس جمهور در ادامه با اشاره به تجهیزات ساخته شده توسط دانشمندان کشورمان که در این مراسم رونمایی شد گفت: این تجهیزات می‌تواند به پزشکان کمک کند تا بیماران خود را به طور مستقیم مانیتور و ویزیت کند،

 وی ضمن تشکر از معاونت علمی و فن آوری ریاست جمهوری در توسعه پارکهای علم و فناوری گفت: پارکهای علم و فناوری در حقیقت به عنوان بستری برای توسعه شرکت‌های فناوری بالا عمل می‌کنند که در مرز علم و دانش حرکت می‌کنند، خوشبختانه امروز در اینجا که قبلا بیابان بود شهرکی برای توسعه شرکت‌های دانش بنیان ایجاد شده و هم اکنون 80 شرکت در آن فعالیت می‌کند.

احمدی نژاد با تشکر از دانشمندان و همچنین مهندسان و دست اندرکاران این پروژه‌ها گفت: شما باید مراقب باشید چرا که مرز انسانیت و سقوط از انسانیت بسیار باریک است و شما باید همواره این مسئله را مد نظر داشته باشید.

وی افزود: من خدا را شکر می‌کنم که ملت ایران همواره پرچمدار این زندگی زیبا و انسانی بوده است که زندگی زیبا در سایه تلاش برای زیباکردن زندگی سایر انسانها تحقق می‌یابد.

بنابراین گزارش در این مراسم و پیش از سخنرانی رئیس جمهور نسرین سلطانخواه معاون علمی و فن آوری رئیس جمهور و همچنین تنی چند از مدیران این شرکت‌ها به بیان گزارشی از فعالیت‌های خود پرداختند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها