امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۲۲:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24613
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۲
تعداد بازدید: 81
به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، کمبود مدرسه در شهرک‌های جدید موضوع تازه‌ای محسوب نمی‌شود؛ سالهاست که در اطراف تهران و حواشی شهرها، ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، کمبود مدرسه در شهرک‌های جدید موضوع تازه‌ای محسوب نمی‌شود؛ سالهاست که در اطراف تهران و حواشی شهرها، مجتمع‌های متعددی احداث می‌شود بدون آنکه برای تحصیل فرزندان ساکنین این مجتمع‌ها برنامه‌ریزی شود.
* از قانونی که حذف شد تا قانون امسال
بر اساس ماده 18 قانون شوراهای آموزش و پرورش و 4 تبصره‌ای که در سال 79 به این قانون افزوده شد، انبوه‌سازانی که بیش از 200 واحد مسکونی ساخته‌ بودند، موظف به احداث یک مدرسه یا به عبارتی تأمین فضاهای آموزشی، پرورشی و فرهنگی مجموعه مسکونی ساخته شده بودند.
از آنجا که برخی از انبوه‌سازان با اقداماتی چون ساخت ۱۹۹ واحد مسکونی یا عمل نکردن به تعهدات‌شان، تنها بدهکارانی بودند که دردی از مشکل فضای آموزشی‌ شهرک‌های جدید حل نمی‌کرد، این قانون حذف شد.
اما در بودجه سال ۱۳۹۲، برای شهرک‌های جدید اندیشیده شده است. در بند ۷۹ قانون بودجه آمده است: «در سال ۱۳۹۲ به منظور تأمین مسجد و واحدهای آموزشی مورد نیاز در شهرک‌های مسکونی جدید در شهرهای با جمعیت بیش از ۲۰۰ هزار نفر، سازندگان ملکفند در مجموعه‌های مسکونی با بیش از یک‌هزار واحد مسکونی، نسبت به احداث و یا تأمین هزینه‌های مسجد و واحدهای آموزشی مورد نیاز بر اساس استانداردهای آموزشی و برآورد اداره‌کل نوسازی مدارس استان مربوط و اداره اوقاف و امور خیریه اقدام نمایند».
* ارائه صدور پروانه و گواهی پایان کار ساختمان‌ها در صورت ساخت مدرسه‌
مرتضی رئیسی، معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش به خبرنگار فارس گفت: در قانون قبلی انبوه‌سازان خطاب قرار می‌گرفتند و اکنون سازندگان باید نسبت به تأمین فضای آموزشی اقدام کنند.
وی ادامه داد: در قانون بودجه آمده است که صدور پروانه و گواهی پایان کار توسط شهرداری‌ها در این شهرک‌ها منوط به اخذ تأییدیه احداث، تأمین و یا اعلام عدم نیاز واحدهای آموزشی توسط اداره کل نوسازی مدارس استان مربوطه است.
رئیسی اظهار امیدواری کرد که بر اساس قانون بودجه سال ۱۳۹۲، تمام شهرک‌هایی که احداث می‌شود، صاحب واحد آموزشی شوند.
انتهای پیام/  
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها