امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۲۰:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24622
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۳
تعداد بازدید: 74
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پایگاه خبری «جیهان» در خبری، نوشت که «عصمت یلماز» وزیر دفاع ترکیه عصر جمعه گذشته، شرایط ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پایگاه خبری «جیهان» در خبری، نوشت که «عصمت یلماز» وزیر دفاع ترکیه عصر جمعه گذشته، شرایط دشواری را پشت سر گذاشت.

در ادامه این خبر که با تاخیر منتشر شده، آمده است: وزیر دفاع در حالی که در پارلمان ترکیه گرم سخنرانی درباره تعدیل ماده 35 قانون مربوط به ارتش این کشور و کاستن از میزان اختیارات ارتش به منظور جلوگیری از وقوع کودتای نظامی در ترکیه، بود، فراموش کرد که روزه است و در ماه رمضان به سر می‌برد و بی اختیار دستش را به طرف لیوان آبی که کنارش بود، دراز کرد و از آن نوشید تا اینکه برخی از حضار به او یادآوری کردند که ماه رمضان است، وی بلافاصله، آن میزان از آبی را که هنوز ننوشیده بود از دهان خارج کرد و درون همان لیوان بازگرداند.
این درحالی است که دیروز، پارلمان ترکیه قانونی را تصویب کرد که بر اساس آن گستره قدرت ارتش محدود می‌شود تا براساس آن مانع از مداخله نظامیان در سیاست شود.

پارلمان ترکیه وظیفه ارتش را از «مراقبت و حمایت از جمهوریت ترکیه» به «دفاع از امت ترکیه در برابر خطرات خارجی» تغییر داد.

ارتش که خود را تنها حامی نظام لائیک در ترکیه می‌داند از سال 1960 تا 1997 تا کنون چهار دولت را سرنگون کرده است.

این قانون در حالی تصویب می‌شود که دولت اردوغان از ماه جولای تاکنون شاهد موجی از تظاهرات بوده است و اردوغان این تظاهرات را توطئه علیه دولت منتخب توصیف کرده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها