امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۹:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24624
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۳
تعداد بازدید: 123
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه الحیات به نقل از برخی منابع دیپلماتیک غربی گزارش داد که «جان کری» هفته جاری به منطقه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه الحیات به نقل از برخی منابع دیپلماتیک غربی گزارش داد که «جان کری» هفته جاری به منطقه سفر می‌کند و حامل بسته مشوق‌ها برای دو طرف فلسطینی و اسرائیلی است.

کری جمعه شب تلفنی با «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین،‌ «صائب عریقات» مذاکره‌کننده ارشد این تشکیلات، «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و ملک عبدالله دوم پادشاه اردن گفت‌وگو و به آنها اعلام کرد که در صورت بهبودی وضعیت جسمانی همسرش در هفته جاری به منطقه سفر می‌کند.

این منابع گفتند که کری در دیدار با عباس، پیشنهاداتی به فلسطینیان درباره توقف ساخت‌وساز در شهرک‌های اسرائیلی و آزادی اسرای فلسطینی ماقبل توافقنامه اسلو که تعداد آنها 104 نفر است و همچنین پیشنهاداتی در خصوص طرح اقتصادی ارائه خواهد کرد.

کری در سفر قبلی به منطقه به عباس پیشنهاد کرد که مذاکرات سازش به مدت 6 تا 9 ماه ازسر گرفته شود و در مقابل رژیم صهیونیستی نیز ساخت‌وسازها در خارج از شهرک‌های اسرائیلی را متوقف و اسرای بازداشت شده پیش از توافقنامه اسلو را طی 6 ماه در چند مرحله آزاد کند و اینکه نتانیاهو اعلام کند که بر اساس سخنرانی اوباما در ماه می سال 2011 به مذاکرات سازش بازمی‌گردد.

اوباما در این سخنرانی خود خواستار تشکیل دولت فلسطین در کنار اسرائیل و تبادل توافقی زمین و به رسمیت شناختن «دولت یهودی اسرائیل» شد.

این در حالی است که عباس آزادی همه اسرا در یک مرحله و مشخص شدن مجتمع‌های شهرک‌نشینی را خواستار شده بود و در همین راستا تیم‌های آمریکایی و فلسطینی در دو هفته اخیر دیدارهایی را به منظور تعدیل پیشنهادات آمریکا برگزار کردند.

بر پایه این گزارش کری ابتدا خواسته‌های فلسطینیان را با نتانیاهو در میان خواهد گذاشت و پس از آن پیشنهادات نهایی را به عباس ارائه می‌کند.

قرار بود کری هفته گذشته به منطقه سفر کند اما به دلیل بیماری همسرش، سفر وی به تاخیر افتاد و در همین راستا برخی منابع گفتند که سفر این هفته کری به منطقه بستگی به مرخص شدن همسرش از بیمارستان دارد و در صورت عدم بهبودی حال همسرش احتمالا سفر کری نیز به تعویق خواهد افتاد.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها