امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۰۰:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24627
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۳
تعداد بازدید: 100
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه پرس‌تی‌وی، «اوو مورالس» رئیس جمهور بولیوی در اظهاراتی اعلام کرد که دستگاه‌های ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه پرس‌تی‌وی، «اوو مورالس» رئیس جمهور بولیوی در اظهاراتی اعلام کرد که دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا به ایمیل وی و چند مقام ارشد این کشور نفوذ کرده‌اند.

مورالس گفت: «مامورهای اطلاعاتی امریکا به ایمیل‌های عالی‌رتبه ترین مقام‌های ما در بولیوی دسترسی پیدا کرده‌اند. به من توصیه شد که از ایمیل‌خود استفاده نکنم و من نیز از این توصیه تبعیت کرده‌ام و ایمیل خود را بسته‌ام.»

مورالس از این بیم دارد که واشنگتن از اطلاعات موجود در ایمیل وی برای طراحی یک «تهاجم» احتمالی آتی به بولیوی استفاده کند.

آرژانتین نیز هفته گذشته واشنگتن را به جاسوسی از بیش از 100 مقام آرژانتینی متهم کرده بود.

«هکتور تیمرمن» وزیر امور خارجه آرژانتین در نشست منطقه‌ای سران کشورهای عضو مرکوسور در مونته ویدئو از جاسوسی الکترونیکی از مقام‌های کشورش خبر داد.

چندی پیش یک روزنامه برزیلی به نقل از اسناد فاش‌شده «ادوارد اسنودن» پیمانکار سابق سازمان سیا اعلام کرد که آمریکا به طور گسترده از شهروندان آمریکای لاتین جاسوسی می‌کند.

این روزنامه در گزارش خود تصریح کرد که دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا، ایمیل‌ها و تماس‌های تلفنی این شهروندان را بازرسی می‌کنند.

اخیرا «ادوارد اسنودن» پیمانکار سابق سازمان سیا و آژانس امنیت ملی آمریکا، اسنادی را در اختیار نشریه گاردین قرار داد که اقدامات جاسوسی دولت آمریکا از شهروندان خود و کشور‌های جهان را افشا می‌کرد.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها