امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۹:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24628
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۳
تعداد بازدید: 81
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عشق‏‌آباد، وزارت خارجه ترکمنستان با صدور بیانیه مطبوعاتی، صحت گزارش شبکه‏‌های ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عشق‏‌آباد، وزارت خارجه ترکمنستان با صدور بیانیه مطبوعاتی، صحت گزارش شبکه‏‌های تلویزیونی دولتی روسیه مبنی بر حضور اتباع ترکمنستان در جنگ سوریه را تکذیب و این گزارش مصور را نادرست و تلاش برای گمراه کردن افکار عمومی عنوان کرد.

بخش مطبوعاتی وزارت خارجه ترکمنستان در این بیانیه ضمن تأیید مطلوب فوق، تصریح کرد که این گزارش تحت عنوان «جهاد سوریه اپوزسیون را به رادیکال‏‌ها تبدیل می‏‌کند» توسط «پودوناف» تهیه و در 2-3 تیرماه (23- 24 ژوئن) در شبکه‌های تلویزیونی «روسیه 1» و «روسیه 24» بارها پخش شده‏ است.

در این بیانیه مطبوعاتی که نسخه‏‌ای از آن در اختیار خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عشق‏‌آباد نیز قرار گرفت‏، آمده‏ است که در این گزارش صحنه‏‌ای پخش شده‏ که گویا فردی به نام«روشن گازاک‏اف» خود را تبعه ترکمنستان معرفی می‏‌کند.

وزارت خارجه ترکمنستان در این بیانیه مطبوعاتی تأکید کرد که پخش چنین گزارش‏‌هایی که مبتنی بر اطلاعات نادرست هستند با سطح مناسبات رو به افزایش ترکمنستان و روسیه مطابقت ندارد.

وزارت خارجه ترکمنستان در پایان این بیانیه تأکید کرد که پخش چنین گزارش‌هایی که اطلاعات آنها نادرست هستند، نقض اصول اساسی اخلاق روزنامه‌نگاری می‌‏باشد و طرف ترکمنی پخش آن را به عنوان تلاش برای گمراه کردن و منحرف ساختن اذهان مخاطبان تلقی می‏‌کند.

وزارت خارجه ترکمنستان در بیانیه مطبوعاتی مذکور به جزئیات بیشتری اشاره نکرده‏ است.

در تاریخ 2-3 تیرماه (23- 24 ژوئن) شبکه‌های تلویزیونی روسیه 1 و روسیه 24 در مورد حضور شبه‌نظامیان خارجی در جنگ علیه دولت سوریه گزارشی پخش کرده‏‌اند.

در این گزارش صحنه‌هایی از دستگیری یکی از تروریست‌ها از سوی نهادهای دولتی سوریه در حلب به ‌نمایش گذاشته و گفته می‌شود که وی «روشن گازاکف» تبعه ترکمنستان بوده و با نام مستعار «ابوعبدالله» بر یک گروه خرابکار وابسته به «القاعده» مدیریت می‌کرده است.

گازاکف اذعان می‌کند که با تعدادی از هموطنان خود به ‌خاطر جهاد در راه ایجاد دولت اسلامی وارد سوریه شده و آموزش‌های اولیه را نیز در اردوگاه «شیخ مراد» در حومه «عشق‌آباد» گذرانده ‏است.

وی همچنین تصریح می‌کند که از ترکمنستان وارد استانبول شده و سپس در اردوگاهی در مرز سوریه از سوی متصدیان «القاعده» و مدرسانی از اتحاد شوروی سابق، اروپا، اردن و قطر به‌ طور حرفه‌ای ساخت بمب را آموزش دیده‏ است.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها