امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۲:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24629
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۳
تعداد بازدید: 119
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «السومریة نیوز»، حزب کارگران کردستان (پ‌ک‌ک) اعلام کرد که هواپیماهای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «السومریة نیوز»، حزب کارگران کردستان (پ‌ک‌ک) اعلام کرد که هواپیماهای جاسوسی ترکیه، میزان پروازهای خود بر فراز منطقه کردستان عراق و به طور مشخص برخی مناطق در استان «دهوک» را افزایش داده‌اند.

فرماندهی نیروهای دفاع مردمی کردستان، شاخه نظامی این حزب، با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: میزان پرواز هواپیماهای جاسوسی ترکیه از چهارشنبه گذشته بر فراز مناطق تحت سیطره نیروهای ما در منطقه کردستان عراق، افزایش یافته است.

این فرماندهی اعلام کرد: این پروازهای شناسایی شامل مناطق «حفطنین»، «زاب»، «جبل متین» و «کارة» در استان دهوک واقع در شمال عراق است.

رئیس ستاد مشترک ارتش ترکیه، ماه گذشته اعلام کرده بود که هواپیماهای ترکیه، 62 منطقه در شمال عراق را مشخص کرده و از برخی مخفی‌گاه‌های احتمالی حزب کارگران کردستان، تصویربرداری کرده‌اند.

این درحالی است که از 8 می گذشته، حزب کارگران کردستان، تمام نیروهای خود را از اراضی ترکیه خارج و به عراق بازگردانده است و این اقدام را در پاسخ به درخواست «عبدالله اوجالان» سرکرده زندانی خود در دست دولت ترکیه، انجام داده است.

درگیری‌های مسلحانه میان نیروهای پ‌ک‌ک و نیروهای ترکیه از نیمه‌های دهه هشتاد قرن گذشته آغاز شد و حزب کارگران کردستان تمام تلاش خود را برای خودمختاری به کار می‌گیرد. منابع آگاه ترکیه اعلام کرده‌اند که این درگیری‌های مسلحانه چندساله میان پ‌ک‌ک و آنکارا، بیش از 40 هزار نفر از دو طرف را به کام مرگ کشانده است و علاوه بر ان، صدها روستا تخریب و هزاران خانواده آواره شده‌اند.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها