امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۱۵:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24632
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۳
تعداد بازدید: 98
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، دبیرخانه حزب عدالت و توسعه مغرب، رهبر ائتلاف حاکم بر این کشور تصمیم گرفت که مذاکرات با احزابی که ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، دبیرخانه حزب عدالت و توسعه مغرب، رهبر ائتلاف حاکم بر این کشور تصمیم گرفت که مذاکرات با احزابی که مایل هستند جانشین حزب استقلال دومین قدرت بزرگ سیاسی این کشور در کابنیه شوند را آغاز کند.

دبیرخانه حزب اسلام گرای عدالت و توسعه مغرب دیروز شنبه در مقر حزب در رباط، پایتخت این کشور به ریاست عبدالاله بنکران، نخست وزیر و دبیر کل حزب عدالت و توسعه نشستی را برگزار کرد.

خالد الرحمونی، عضو دبیرخانه حزب استقلال در اظهاراتی به خبرگزاری آناتولی ترکیه گفت: این حزب تصمیم گرفته است با احزابی که مایل هستند جانشین حزب استقلال در کابینه شوند وارد مذاکره شود و به موازات این قضیه رایزنی‌های حزب عدالت و توسعه با همه احزاب سیاسی درباره اوضاع سیاسی این کشور در شرایط کنونی و نوع خواسته‌هایشان آغاز می‌شود.

این رهبر اسلام گرای مغربی گفت که مذاکرات برای تشکیل اکثریت جدید در کابینه با دو حزب تجمع ملی آزادگان، بزرگترین حزب معارض در مغرب و اتحاد قانون اساسی، حزب میانه روز و هفتمین قدرت بزرگ سیاسی در این کشور صورت می‌گیرد.

حزب تجمع ملی آزادگان 54 کرسی در پارلمان دارد اما حزب اتحادیه قانون اساسی 23 کرسی از جمع 395 کرسی را از آن خود دارد.

حزب استقلال مغرب هفته گذشته اعلام کرد که با شش وزیر خود در کابینه از ائتلاف حاکم بر این کشور استعفا می‌دهد.

استعفای حزب استقلال موجب شد که حزب عدالت و توسعه را در برابر دو سناریوی برگزاری انتخابات زودهنگام و یا جستجوی شریک جدید برای از دست ندادن اکثریت در کابینه و پارلمان قرار بدهد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها