امروز : چهارشنبه ۷ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 28
۲۲:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24635
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۳
تعداد بازدید: 54
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از الیوم السابع، دیروز مذاکرات فشرده‌ای برای پایان دادن به تشکیل دولت موقت در مصر انجام ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از الیوم السابع، دیروز مذاکرات فشرده‌ای برای پایان دادن به تشکیل دولت موقت در مصر انجام شد و حازم ببلاوی نخست وزیر مأمور تشکیل کابینه نشستی را با حضور محمد البرادعی از اعضای جبهه نجات ملی مصر و معاون رئیس جمهور در امور خارجه با مصطفی حجازی مشاور رئیس جمهور در امور سیاسی و زیاد بهاء الدین معاون نخست‌وزیر در امور اقتصادی برای رایزنی در زمینه تشکیل دولت آینده این کشور برگزار کرد.

وی در گفت‌وگویی مطبوعاتی بعد از این دیدار با تشریح بخش‌هایی از کابینه گفت که وزارت اطلاع رسانی در جای خود باقی خواهد ماند و وزارت همبستگی اجتماعی نیز به کابینه باز خواهد گشت.

ببلاوی تعداد وزرای دولت خود را 30 وزیر خواند و گفت که سوگند آنها نهایتا تا روز چهارشنبه آینده انجام خواهد شد. همچنین در کابینه جدید قرار است کمال عمرو وزیر خارجه از سمت خود برکنار شده و نبیل فهمی وزیر خارجه جدید مصر شود.

منابع مطلع به المصری الیوم اعلام کردند که نشست دیشب که در دفتر نخست وزیری برگزار شد، ‌برای تعیین اسامی نهایی کابینه مصر بوده و ببلاوی و البرادعی و بهاء الدین اسامی نامزدهای موجود برای تصدی پست های مختلف را بررسی کردند.

این گزارش تاکید دارد که برخی اسامی وجود دارد که در تشکیلات کابینه تثبیت شده است، از جمله إیناس عبدالدایم برای وزارت فرهنگ، حسن البدراوى برای وزارت دادگستری، أشرف العربى برای وزارت برنامه ریزی، نبیل فهمى برای وزارت خارجه، هانى قدرى برای وزارت امور مالی، حسام عیسى برای وزارت آموزش عالی، خانم دکتر مها الرباط برای وزارت بهداشت، عمرو الشوبکى برای وزارت جوانان، جودة عبدالخالق برای وزارت بازرگانی و أحمد البرعى برای وزارت همبستگی ملی.

در این نشست همچنین مقرر شده برخی از وزارتخانه ها با هم ادغام شوند،‌از جمله وزارت اسکان و تاسیسات و وزارت فرهنگ با وزارت آثار باستانی.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها