امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۲۰:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24640
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۳
تعداد بازدید: 77
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس روزنامه آلمانی «بیلد» با درج خبری بار دیگر موجی را در صنعت تسلیحاتی آلمان به راه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس روزنامه آلمانی «بیلد» با درج خبری بار دیگر موجی را در صنعت تسلیحاتی آلمان به راه انداخت.

بر اساس این گزارش، کشورهای حاشیه خلیج‌فارس همچنان مشتاق خریدن تسلیحات آلمانی هستند. به طوری که عربستان و قطر خرید تانک از آلمان را در دستور کار قرار داده‌اند.

بنابر اطلاعاتی که روزنامه بیلد از دولت قطر به دست آورده است، قطر در 7 سال آینده 118 تانک لئوپارد و 16 توپ جنگی 2000 از آلمان خریداری خواهد کرد. هر دوی این تسلیحات را شرکت‌های تسلیحاتی «کراوس مافی وگمان» و «راین‌متال» تولید می‌کنند.

شرکت کراوس مافی وگمان به تازگی اعلام کرده بود که قطر 62 تانک و 24 توپ 2000 از این شرکت خواهد خرید و ارزش آن را 1 میلیارد و 89 میلیون یورو اعلام کرده بود.

در ادامه به تمایل عربستان برای خرید 800 تانک لئوپارد اشاره شده است. خرید این تسلیحات را «ملک عبدالله» شخصا تائید کرده و به این منظور حدود 17.8 میلیارد یورو بودجه اختصاص داده است. 

خبر معاملات آتی در شرایطی منتشر می‌شوند که به تازگی روزنامه آلمانی «هاندلزبلات» از امکان صرف‌نظر عربستان از خرید تسلیحات از آلمان و جایگزینی شرکتی آمریکایی به جای شرکت کراوس‌مافی وگمان خبر داده بود.
انتهای ‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها