امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 15
۱۴:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24641
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۳
تعداد بازدید: 56
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه کویتی «السیاسه» از توافقنامه‌ای پرده برداشت که کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه کویتی «السیاسه» از توافقنامه‌ای پرده برداشت که کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس امضا کرده و براساس آن، سرویس‌های اطلاعاتی و امنیتی این کشورها هرکس را که عضو جماعت اخوان المسلمین یا مظنون به عضویت در این جماعت است، در کشورهای خود تحت پیگرد قرار خواهد داد.

این روزنامه کویتی در ادامه به نقل از یک منبع امنیتی حوزه خلیج فارس نوشت: کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس در نشست نمایندگان وزرای خارجه خود طی پنج‌شنبه گذشته در ریاض، پایتخت عربستان سعودی طرحی پیشگیرانه را تصویب کردند تا به موجب آن هریک از این کشورها فهرستی از عناصر وابسته به جماعت اخوان المسلمین تهیه کنند تا پس از آن زمینه اخراج آنها از کشورهایشان را فراهم کنند.

این تصمیم کشورهای عضو شورای خلیج فارس پس از سرنگونی «محمد مرسی»، رئیس جمهوری مصر و وابسته به جماعت اخوان المسلمین اتخاذ شد.
این درحالی است که برخی منابع بین المللی از دست داشتن عربستان سعودی و امارات عربی متحده در برنامه ریزی و حمایت از دخالت ارتش مصر برای برکناری مرسی و تلاش برای به قدرت رساندن بازماندگان رژیم سابق در مصر سخن می‌گویند.

روزنامه السیاسه ادامه داد: حاضران در نشست ریاض توصیه کردند که نام اعضای جماعت اخوان المسلمین که در کشورهای عربی حوزه خلیج فارس اقامت دارند و در مراکز حکومتی و خصوصی این کشورها مشغول به کار هستند، مشخص و رابطه آنها با رهبران اخوانی زیر نظر قرار گرفته و رصد شود.

این درحالی است که السیاسه به این نکته اشاره می‌کند که دستگاه‌های امنیتی این کشورهای عربی گزارش‌هایی به حکومت‌های خود درباره خطر این افراد و احتمال ایجاد بحران‌ و چالش برای این کشورها به خاطر تلاش برای کمک به جماعت اخوان المسلمین در مصر به ویژه در راستای حوادثی که این کشور در این اواخر شاهد آن بوده، هشدار داده‌اند.

این روزنامه کویتی نوشته است که حاضران در نشست مقرر کردند، ابزارهای نظارتی را برای زیر نظر گرفتن تمام امور مربوط این افراد مانند امور مالی و معاملات مالی و تجاری و بازرگانی آنها تشکیل دهند که کارشناسانی از امور امنیتی و اقتصادی را در برمی‌گیرد.

به ادعای السیاسه ، حاضران در نشست تاکید کردند که کشورهای متبوعشان در این اواخر به شدت تحت فشار اخوان المسلمین جهت تغییر مواضع‌شان در قبال تحولات مصر و محمد مرسی رئیس جمهوری برکنار شده این کشور و حمایت از وی و تلاش برای بازگرداندن او به قدرت بودند.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها