امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۸:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24666
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۰
تعداد بازدید: 79
جعفر قادری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به قانون بودجه سال 92 اظهار داشت: بر اساس این قانون دیگر ارز 1226 تومان ...

جعفر قادری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به قانون بودجه سال 92 اظهار داشت: بر اساس این قانون دیگر ارز 1226 تومان وجود ندارد و دولت باید به نرخ مبادله‌ای که حدود 2477 تومان است، ارز تخصیص دهد.

وی افزود: دولت نمی‌تواند ارز 1226 تومانی پرداخت کند بلکه باید ارز به نرخ 2477 تومان پرداخت کرده و مابه‌التفاوت آن را طبق یارانه در نظر گرفته شده در قانون بودجه بپردازد.

وی در پاسخ به این سوال که دولت می‌تواند بدون پرداخت مابه‌التفاوت، ارز 1226 تومان به برخی کالاهای اساسی اختصاص دهد، گفت: خیر؛ این مطابق با قانون بودجه نیست و دولت تنها می‌تواند ارز به نرخ مبادله‌ای پرداخت و مابه‌التفاوت آن را یارانه بدهد.

به گزارش فارس روز گذشته قاسم نوده فراهانی عضو ستاد تنظیم بازار گفته بود: در آخرین جلسه ستاد تنظیم بازار که روز سه‌شنبه هفته گذشته برگزار شد و آقای بختیاری وزیر دادگستری نیز در آن جلسه حضور داشتند، تصمیم گرفته شد تا تخصیص ارز مرجع 1226 تومانی به کالاهای اساسی همچنان به قوت خود باقی بماند.

انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار