امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۲:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2467
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۵۶
تعداد بازدید: 344
حمید صافدل در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با تاکید بر اینکه اولویت بندی کالاها حذف نشده است، اظهارداشت: ...

حمید صافدل در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با تاکید بر اینکه اولویت بندی کالاها حذف نشده است، اظهارداشت: براساس مصوبه بانک مرکزی، فقط گندم و نهاده‌ها ارز مرجع می‌گیرند اما بقیه کالاهای اولویت 1 تا اولویت 9 براساس اولویت بندی ارز مبادله‌ای دریافت می‌کنند و این به معنای آن است که کالاهای اساسی و دارو در دریافت ارز مبادله‌ای در اولویت هستند.

وی افزود: برای کاهش فرایند‌های اداری و سرعت در تخصیص ارز برای کالاها مطابق رویه‌های سنوات گذشته و براساس ثبت سفارش و بدون نیاز به معرفی نامه وزارت صنعت، ارز مبادله‌ای در اختیار کالاهای اولویت 1 تا 9 قرار می‌گیرد.

وی افزود: بر این اساس صرفاً گروه‌های کالایی گندم و نهاده‌های دامی برای تامین ارز مرجع نیاز به معرفی نامه وزارت صنعت دارند، اما بقیه گروه‌های کالایی برای تامین ارز به نرخ مبادله‌ای نیاز به معرفی نامه وزارت صنعت ندارند و براساس برگه ثبت سفارش، ارز مبادله ای دریافت می‌کنند.

معاون وزیر صنعت گفت: بدیهی‌است بانک مرکزی و بانکهای عامل با درک اهمیت کالاهای مذکور نسبت به تسریع تخصیص ارز به اقلام یاد شده اقدام کنند.

صافدل گفت: نظام اولویت بندی ده‌گانه همچنان برقرار است و در نظام بانکی برای تخصیص ارز به اولویت‌های 1 و 2 فرآیند اداری سریعتر خواهد بود.

انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار