امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۴:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24699
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۳
تعداد بازدید: 104
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه الجزائری «النهار»، «محمد بدیع» رهبر کل اخوان المسلمین شورای عالی نیروهای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه الجزائری «النهار»، «محمد بدیع» رهبر کل اخوان المسلمین شورای عالی نیروهای مسلح مصر و احزاب سیاسی مخالف مرسی را تهدید کرد که برای بازگرداندن مشروعیت قانونی به زودی ارتش آزاد مصر را تشکیل خواهد داد.

بدیع تأکید کرد که مصری‌های حامی مرسی حق دارند دیدگاه خود برای بازگرداندن رئیس جمهور منتخب خود را اعمال کنند و تا زمانی که این خواسته محقق نشود مصر آرام نخواهد گرفت و اعتراض ها ادامه خواهد داشت.

وی افزود: تعداد زیادی از افراد شریف در ارتش مصر حضور دارند که مرگ را بر حاکمیت یک خائن به کشور و دین خود ترجیح می‌دهند.

رهبر کل اخوان المسلمین تأکید کرد که به زودی با جدایی تعدادی از عناصر ارتش ، ارتش آزاد مصر تأسیس خواهد شد که وظیفه آن آزادی مصر و بازگرداندن مشروعیت به عنوان تنها تضمین ایجاد آرامش و ثبات در کشور خواهد بود.

وی همچنین نسبت به احتمال ترور مرسی به دست مخالفان وی و نیروهای مسلح هشدار داد و تأکید کرد که آرامش و ثبات تا بازگشت مرسی به شبه جزیره «سیناء» باز نخواهد گشت.

بدیع در صفحه رسمی خود در توئیتر همچنین کودتای ارتش و مخالفان مرسی را پیش از آنکه کودتا بر مشروعیت بداند، کودتا بر اسلام دانست و تأکید کرد با توجه به قوانین دین در مخالفت با خروج از اطاعت حاکم، باقی ماندن اسلام از باقی ماندن یک دولت ارجحیت دارد.

وی همچنین به ارتش مصر هشدار داد که میان ثبات کشور و مشروعیت یکی را انتخاب کند و هرگونه رایزنی با نیروهای مسلح را رد کرد و افزود که اطلاعاتی دارند که نیروهای مسلح با قرار دادن دارو در غذای محمد مرسی تلاش می‌کنند بر توان ذهنی او تأثیر بگذارند.

رهبر کل اخوان المسلمین تأکید کرد که کمک‌های مالی برخی کشورهای عربی بعد از برکناری مرسی برای پنهان کردن فروپاشی اقتصاد مصر و ناتوانی ارتش در ادامه روند جنبش بوده است.

وی همچنین از حامیان مشروعیت در میدان الرابعه العدویه خواست به اعتراض‌های خود ادامه دهند و نسبت به ادامه حضور خود در میدان استوار و صبور باشند.

پیشتر نیز در پی ادامه اعتراض‌ها به برکناری مرسی و حادثه تیراندازی به حامیان وی در برابر ساختمان گارد ریاست جمهوری، بدیع «عبدالفتاح السیسی» وزیر دفاع مصر را متهم کرد که این کشور را به سرنوشت سوریه دچار خواهد کرد.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها