امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۶:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24700
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۳
تعداد بازدید: 69
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری پرنسالاتینا، دولت اکوادور در بیانیه‌ای اعلام کرد که از توافق کشور‌های عضو ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری پرنسالاتینا، دولت اکوادور در بیانیه‌ای اعلام کرد که از توافق کشور‌های عضو بلوک تجاری مرکوسور برای حمایت از «اوو مورالس» رئیس جمهور بولیوی علیه اقدامات جاسوسی آمریکا و اعطای پناهندگی سیاسی به اسنودن حمایت می‌کند.

بنا بر این گزارش، دولت اکوادور همچنین سفرای خود در کشور‌های فرانسه،‌ ایتالیا، اسپانیا و پرتغال را فراخوانده و اقدام این کشورها در بستن حریم هوایی خود بروی هواپیمای مورالس را تبعیض‌آمیز، خودسرانه، خصمانه و نقض حقوق بشر دانسته است.

وزارت امور خارجه اکوادور همچنین در نامه‌ای رسمی به کشور‌های اروپایی، اعتراض خود را به اقدام آنها اعلام و خواستار توضیح و عذرخواهی آنها در این باره شده است.

سران 4 کشور عضو اتحادیه تجاری مرکوسور روز گذشته در بیانیه‌ پایانی نشست خود اقدامات جاسوسی آمریکا در آمریکای لاتین را محکوم کردند.

روسای جمهور کشورهای برزیل، اروگوئه، آرژانتین، ونزوئلا و بولیوی همچنین از حق اعطای پناهندگی به افراد دفاع کردند که این مساله با توجه به پیشنهاد اخیر اعطای پناهندگی به ادوارد اسنودن پیمانکار امریکایی افشا کننده برنامه‌های جاسوسی امریکا توسط ونزوئلا، بولیوی و نیکاراگوئه مطرح شد.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها