امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 15
۱۸:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24703
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۳
تعداد بازدید: 128
در پی انتشار خبری مبنی بر غیرقانونی بودن چاپ «قرآن مبین» توسط ناشران دیگری به جز موسسه فرهنگی و هنری «المقربون»، «احمد حاجی‌شریف» معاون نظارت بر چاپ ...

در پی انتشار خبری مبنی بر غیرقانونی بودن چاپ «قرآن مبین» توسط ناشران دیگری به جز موسسه فرهنگی و هنری «المقربون»، «احمد حاجی‌شریف» معاون نظارت بر چاپ و نشر قرآن سازمان دارالقرآن‌الکریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در این رابطه گفت: موسسه فرهنگی و هنری «المقربون» چند سال قبل قرآنی با عنوان «قرآن مبین» به ثبت رسانده است و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تعدادی از ناشران دیگری که قرآنی با این عنوان منتشر کردند را احضار و آن‌ها را متخلف دانسته و اجازه انتشار قرآن مبین را از آن‌ها سلب کرده است.

وی ادامه داد: من طی نامه‌ای رسمی به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام کردم که قبل از اینکه موسسه «المقربون» قرآنی با نام «قرآن مبین» را به ثبت برساند، ناشر دیگری قرآنی با این عنوان منتشر کرده بوده است، اما متاسفانه مسئولان مربوطه اهمیتی ندادند.

حاجی‌شریف افزود: پس از مدتی نامه‌ای دیگر به مسئولان وزارت ارشاد نوشتم که در سال 1344 موسسه انتشاراتی «امیرکبیر» قرآنی با نام «قرآن مبین» و به خط «مصطفی نظیف» به چاپ رسانده است که این قرآن در اداره نظارت موجود است، بنابراین مؤسسه «المقربون» نمی‌تواند قرآن مبین را به نام خود ثبت کند.

به جای این کارها جلوی ناشران قرآن بدون مجوز و چاپ قرآن‌های مغلوط را بگیرید

وی با بیان اینکه متخلف کردن ناشران دیگر برای به چاپ رساندن «قرآن مبین» غیرقانونی است، تصریح کرد: این امر به دلیل عدم آگاهی لازم مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است و اگر این مسئولان می‌خواهند به تخلفات حوزه‌های قرآنی رسیدگی کنند، ناشرانی که قرآن بدون مجوز و با غلط‌‌ های مشهود چاپ می‌کنند را مجازات کنند.

معاون نظارت بر چاپ و نشر قرآن سازمان دارالقرآن اظهار داشت: این ناشران به راحتی در نمایشگاه کتاب قرآن‌هایی بدون مجوز می‌فروختند و هم‌اکنون نیز شاهد توزیع قرآن‌هایی بدون مجوز در نمایشگاه بین‌المللی قرآن هستیم که باید مسئولان جلوی این بی‌نظمی‌ها را بگیرند، چرا که ادامه این روند باعث بروز مشکلات فراوانی از جمله تخریب وجهه قرآنی ایران می‌شود.

حاجی‌شریف با بیان اینکه اگر ناشری «قرآن مجید» را به ثبت برساند به این معنی نیست که ناشر دیگری اجازه چاپ آن را ندارد؛ محکومیت ناشرانی که قرآن مبین را به چاپ رسانده‌اند، تصمیمی اشتباه دانست و گفت: مسئولان وزارت ارشاد باید محکوم شوند، چرا که آبروی ناشران را برده‌اند.

انتهای پیام/م.خ
 
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها