امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۹:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24706
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۳
تعداد بازدید: 75
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس حجت‌الاسلام «عسکر آقایی» یکی از مبلغان قرآن و اسلام است که چند سالی ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس حجت‌الاسلام «عسکر آقایی» یکی از مبلغان قرآن و اسلام است که چند سالی است به منظور تبلیغ دین اسلام به چین سفر می‌کند.

وی با حضور در بخش ره‌یافتگان نمایشگاه قرآن به گفت‌وگو با مردم و بیان خاطراتش در چین می‌پردازد.

قطعه‌ای از خاطرات وی چنین است:

ماه رمضان سال گذشته مسلمانان یکی از شهرهای چین مرا برای مراسم ختم قرآن دعوت کردند، آنها در این مراسم آیاتی از قرآن و اشعاری در مدح «پیامبر(ص)» به زبان چینی می‌خواندند، پس از آن مسلمانان اشعاری را در مدح حضرت «علی(ع)» خواندند که این اشعار به گوش من آشنا آمد، آنها می‌خواندند نور ولایت تویی، شاه سلام علیک که از اشعار «ابوالقاسم انوار» است.

وی از وجود آثار شیعی در بین مسلمانان چین خبر داد و گفت: آثار شیعی مانند شمشیر ذوالفقار در بین مسلمانان زیاد است، اما به دلیل نبود مبلغ شیعه آنها شیعه بودن خود را فراموش کرده‌اند.

عسکر آقایی را بهتر بشناسیم

به گزارش خبرنگار فارس، «عسکر آقایی» متولد 1362 اصفهان است، وی در سال 1997 با یادگیری زبان چینی برای تبلیغ به این کشور رفت.

آقایی اولین وبلاگ شیعی را در دنیا راه‌اندازی کرد و مطالب را به صورت کتابخانه دیجیتال جمع‌آوری کرد که این کتابخانه در جشنواره رسانه‌های دیجیتال به عنوان رسانه برتر معرفی شد.

پس از آن یک مستندساز قصد داشت تا مستندی درباره این کتابخانه دیجیتال بسازد، اما در میانه راه تصمیم گرفت این مستند را درباره «عسکر آقایی» بسازد و عنوان مستند را آخوند چینی گذاشت، از این رو وی به آخوند چینی معروف شد. چندی بعد هم خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به دلیل سفرهای طولانی به منظور تبلیغ، لقب «مارکوپلو» به او داد.

انتهای پیام/م.خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها