امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۱:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24708
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۳
تعداد بازدید: 96
علیرضا رجبعلی زاده در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات فارس خبر از به چاپ دوم رسیدن یکی از جدیدترین کتاب‌هایش داد و گفت: مجموعه نوخسروانی‌های من به ...

علیرضا رجبعلی زاده در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات فارس خبر از به چاپ دوم رسیدن یکی از جدیدترین کتاب‌هایش داد و گفت: مجموعه نوخسروانی‌های من به که سال گذشته با نام «مترسک عاشق چشمان زاغ است» منتشر شده بود، به چاپ دوم رسید.

وی درباره قالب نوخسروانی اظهار داشت: قالب نوخسروانی قالبی جدید اما با قدمتی 1300 ساله است که بعد از انقلاب اسلامی توسط اخوان ثالث احیا شد.

این شاعر جوان درباره اشعار کتاب اظهار داشت: شعرهای ارائه شده در کتاب، جدید هستند. البته قبلا دوستانی بوده‌اند که کارهایی شبیه به این ارائه کرده‌اند اما شکل و شمایل اصلی این قالب را نداشته است.

این کتاب که سال گذشته توسط انتشارات سوره مهر وارد بازار کتاب شده بود هم اینک پس از استقبال مخاطبان به چاپ دوم رسیده است. اشعار این کتاب نیز موضوعات مختلف و متفاوتی دارند که به گفته رجبعلی زاده اشعار بیشتر حالت طرح‌واره را دارند.

این شاعر جوان در این قالب کوتاه 3 مصرعی به مضمون‌های مختلفی پرداخته و در همه قالب‌ها هم عروض و هم نیمایی شعر ارائه شده است.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها