امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۰۵:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24717
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۴
تعداد بازدید: 114
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در این موزه که به بررسی مکتب کمال‌الملک و نگارگری تهران پرداخته خواهد شد، آثاری از کمال‌الملک ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در این موزه که به بررسی مکتب کمال‌الملک و نگارگری تهران پرداخته خواهد شد، آثاری از کمال‌الملک و دو نسل از شاگردانش در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت. همچنین اسناد مدرسه صنایع مستظرفه به همراه احکام و دست نوشته‌های این مدرسه به نمایش در خواهد آمد.

سازمان زیباسازی با هدف احیای خاطرات هنری شهر تهران و مکان های فرهنگی و تاریخی طی یک سال گذشته به بررسی آثار کمال‌الملک و شاگردانش پرداخت و در همین راستا اقدام به تاسیس موزه مکتب کمال الملک با هدف بررسی اندیشه و آثار هنری که به واسطه این هنرمند و مدرسه صنایع مستظرفه اشاعه یافته، پرداخته است.

همچنین باغ نگارستان که در عصر قاجار توسط کمال الملک به مدرسه صنایع مستظرفه تبدیل شد و توانست در احیا و اشاعه هنرهایی همچون نقاشی، نگارگری، مجسمه سازی و... تاثیرگذار باشد، توسط سازمان زیباسازی شهر تهران با همکاری دانشگاه تهران، برای مکان تاسیس موزه مکتب کمال الملک انتخاب شد تا این موزه در خاستگاه اصلی خود در باغ نگارستان تاسیس شود.

موزه مکتب کمال الملک روز دوشنبه 24 تیرماه با حضور مدیران شهری و جمعی از هنرمندان در باغ نگارستان واقع در میدان بهارستان، خیابان دانشسرا، ابتدای خیابان شهید گودرزی افتتاح می‌شود.

انتهای پیام/ ا
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها