امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۱۳:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24721
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۰
تعداد بازدید: 88
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از یزد، آفتاب که از شرق یزد شروع به تابیدن می‌کند، گرمای هوا آغاز می‌شود و انگار اشعه خورشید ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از یزد، آفتاب که از شرق یزد شروع به تابیدن می‌کند، گرمای هوا آغاز می‌شود و انگار اشعه خورشید تا عمق جان انسان نفوذ می‌کند.

هرچه آفتاب به وسط آسمان نزدیک‌تر می‌شود، داغی هوا بیشتر می‌شود اینجا همه چیز داغ است، زمین، آب،‌ هوا و حتی نفس انسان داغی می‌زند.

سوار ماشین که می‌شوی انگار وارد سونا شده‌ای، کفشت که یک ربع در آفتاب بماند، دیگر نمی‌توانی پا در آن کنی و داغی همه جا و همه چیز را درگیر کرده است.

کولرها مرتب و بلا وقفه کار می‌کنند اما انگار قرار نیست خانه‌ها خنک شوند.

گویی همه چیز در حال تبخیر است و این شرایط از ساعت 11 تا 5 بعد از ظهر شدتی باور نکردنی دارد.

آفتاب که کم کم پایین می‌رود، شرایط اندکی بهتر می‌شود، اما زمین هنوز داغی می‌زند و داغی آن را حتی شب تاریک نیز برطرف نمی‌کند.

وی این دور ادامه دارد تا شهریور به پایان برسد اما با این حال زندگی گرچه بی‌رمق، اما ادامه دارد.

این گرما صحبت امسال و پارسال نیست و یزد کویری از زمانی که بوده با همین شرایط دست و پنجه نرم کرده است.

آنچه تحمل این شرایط را اندکی سخت کرده است، روزه‌داری مردم است و تشنگی به راستی توان از کف می‌برد.

اینجاست که مبارزه با نفس را به عینه می‌‌توان دید و حتی تشنگی طاقت‌فرسا نیز نمی‌تواند بر اراده مردم باتقوای این دیار تاثیر بگذارد.

سستی و بی‌حالی در این هوای گرم طبیعی است و شهر را به حالت رکود برده است اما نه شهر تعطیل است و نه مردم بی‌طاقت.

گرچه امروز هوا اندکی از روزهای قبل بهتر شده اما کارشناسان هواشناسی یزد اعلام کردند که در روزهای آینده بر شدت گرمای هوا افزوده خواهد شد و تا پنج درجه افزایش دما را تا آخر هفته در یزد تجربه خواهیم کرد.

کارشناسان هواشناسی، دمای هوای یزد را در گرم‌ترین ساعات، 43 درجه اعلام کرده‌اند اما دماسنج‌های خودروها، دمایی بیش از این را اعلام می‌کنند.

با این وجود هنگام سحر چراغ خانه‌ها هر روز نورانی‌تر از روزهای قبل، نمازهای جماعت ظهر و عصر در مساجد هر روز باشکوه‌تر از روز قبل و سفره‌های افطاری هر روز گسترده‌تر از روزها و سال‌های قبل است و گرمای هوا نتوانسته در اراده مردم دارالعباده یزد در عمل به دستور خداوند متعال تاثیر بگذارد.
انتهای پیام/2464/ق40
برچسب ها:
آخرین اخبار