امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۰۵:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24737
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۱
تعداد بازدید: 96
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی نهاجا، امیر خلبان حسن شاه‌صفی فرمانده نیروی هوایی ارتش با حضور در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی نهاجا، امیر خلبان حسن شاه‌صفی فرمانده نیروی هوایی ارتش با حضور در اداره بهداشت و درمان نهاجا ضمن بازدید از مرکز فیزیولوژی هوایی-طب هوا فضای این مرکز چندین سامانه شبیه ساز در امر آموزش خلبانی را افتتاح کرد.

در این مراسم که امیر جاویدراد رییس سازمان جهاد خودکفایی و دیگر فرمانده و مسئولان نیروی هوایی حضور داشتند، سامانه آموزش جهت‌یابی صحیح در حین پرواز (Gyrolab) در حضور امیر شاه‌صفی آزمایش شد.

این سامانه نحوه استفاده از آلات دقیق و آشنایی با کابین در شرایط شبیه به پرواز واقعی و همچنین احساس غوطه ور شدن در فضا را به دانشوران خلبانی آموزش می دهد.

هدف از ساخت این شبیه ساز این است که خلبان بتواند در شرایط اضطرار در حین پرواز با تکیه بر نشان دهنده‌های دقیق هواپیما را کنترل و هدایت کند.

همچنین، فرمانده نهاجا ضمن بازدید از سامانه شبیه ساز چگونگی پرش صحیح از هواپیما (Ejection Seat Trainer) در جریان فعالیت این فن آوری آموزش خلبانی نیز قرا گرفت.

این دستگاه با قرار دادن دانشوران خلبانی در موقعیت اضطرار، چگونگی  قرارگرفتن صحیح در کابین را برای پرش به بیرون آموزش می دهد.

در ادامه امیر شاه‌صفی دستگاه ویژه آموزش مقابله با سردرگمی در پرواز (Spatial Disorientation) را نیز رونمایی کرد.

این دستگاه با گردش‌های بسیار سریع دانشوران خلبانی را در شرایط واقعی سردرگمی در پرواز و سرگیجه  (Vertigo) قرار می دهد که خلبان می بایست با آموزش صحیح، بتواند با نیروی وارد شده بر سر و بدن خود مقابله کرده و شرایط عادی خود را حفظ کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها