امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۲۲:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24749
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۲
تعداد بازدید: 108
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه صهیونیستی «هاآرتص»، شب گذشته هزاران نفر در در اعتراض به سیاست‌های اقتصادی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه صهیونیستی «هاآرتص»، شب گذشته هزاران نفر در در اعتراض به سیاست‌های اقتصادی «بنیامین نتانیاهو» و گرامیداشت دومین سالگرد تظاهرات‌های گسترده که با خودسوزی چند اسرائیلی همراه بود، به خیابان‌های تل‌آویو آمدند.

این تظاهرات که تا ساعت 1 نیمه شب ادامه داشت، با دخالت پلیس پایان یافت. یک نفر از تظاهرات‌کننده‌ها نیز بازداشت شده است.

دو سال قبل در روز 14 جولای، سلسله تظاهرات‌های گسترده‌ای در اعتراض به وضعیت اقتصادی و هزینه‌های بالای زندگی در فلسطین اشغالی آغاز شد. یک سال بعد در سالگرد این تظاهرات‌ها چندین اسرائیلی دست به خودسوزی زدند.

معترضان روز گذشته بخشی از بزرگراه «آیالون» را نیز که اصلی‌ترین مسیر تردد در تل‌آویو است، مسدود کردند. پلیس این تظاهرات را غیرقانونی اعلام کرد و با تظاهرات‌کنندگان برخورد کرد.

«نیتزان هوروویتز» یکی از کاندیداهای شهرداری تل‌آویو است که می‌گوید تعداد تظاهرات‌کننده‌ها امروز بیش از هر زمان دیگری است. وی می‌افزاید: مردم دو سال تحمل کردند و مشکلات هنوز ادامه دارد. حتی «لاپید» (یعیر لاپید وزیر دارایی) هم که خود با حمایت از تظاهرات‌های قبلی به محبوبیت رسیده بود، حالا که وزیر دارایی شده، کاهش بودجه‌ها را حتی شدیدتر از وزرای قبلی پیگیری و اجرا می‌کند.

تظاهرات‌کننده‌ها شب گذشته یک دقیقه نیز به احترام «موشه سلمان» سکوت کردند. وی اولین اسرائیلی بود که در اعتراض به هزینه‌های بالای زندگی دست به خودسوزی زد و کشته شد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها