امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۷:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2475
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۵۶
تعداد بازدید: 199
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، غلامعلی حداد عادل عضو ائتلاف پیشرفت بعد از ظهر امروز در جمع بسیج دانشجویی ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، غلامعلی حداد عادل عضو ائتلاف پیشرفت بعد از ظهر امروز در جمع بسیج دانشجویی دانشکده مدیریت دانشگاه تهران با اشاره به موضوع «استقلال» در جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: استقلال اولین کلمه اولین شعار ملت ایران در انقلاب اسلامی است.

نماینده مردم تهران در مجلس تصریح کرد: در تظاهرات سال 1357 اولین شعار که در واقع گسترده‌ترین شعار هم بود و هنوز هم قدرت خود را حفظ کرده است، «استقلال، آزادی جمهوری اسلامی» بود و مردم در سراسر ایران به طور طبیعی روی کلمه استقلال پافشاری کردند و آن را بر زبان آوردند.

وی یادآور شد: علت این اجماع ذهنی و قلبی مردم در انقلاب بر روی استقلال این بود که همه می‌دانستند ریشه گرفتاری‌ها و مشکلات و عقب‌ماندگی کشور نداشتن استقلال بوده است که نمونه‌های بسیاری از این موضوع در تاریخ وجود دارد.

حدادعادل بر همین اساس به خاطرات بعضی از رجال دوره گذشته در زمان پهلوی و طاغوت اشاره کرد که در واقع نداشتن استقلال در ایران را به تصویر می‌کشد.

مشاور عالی مقام معظم رهبری با تاکید بر اینکه اولین گوهری که انقلاب اسلامی به ما عطا کرده است، استقلال است، اظهار داشت: این مسئله موضوعی است که هیچ گروه سیاسی در ایران درباره آن تردید ندارد؛ ممکن است در شیوه اداره کشور برخی مسائل مطرح باشد اما حقیقت این است که استقلال کشور قابل خدشه نیست و این یک نکته مهم، محوری و اصل است که می‌تواند همه ما را دور یکدیگر جمع کند.

عضو ائتلاف پیشرفت با تاکید بر اینکه در این زمینه می‌توان به جغرافیای منطقه و کشورهای اطراف نگاهی داشت، تصریح کرد: بنده از شیخ‌نشینان خلیج فارس صحبت نمی‌کنم اما می‌توان دید که کشوری با سابقه‌ای مثل ترکیه در حال حاضر در قضیه سوریه چگونه عمل می‌کند.

وی اضافه کرد: دو سه سال پیش در ترکیه عده‌ای با کشتی به راه افتادند تا به مردم محاصره شده غزه کمک کنند اما اسرائیلی‌ها وسط دنیا این کشتی را مورد هدف قرار دادند و 9 نفر از اطبا ترکیه را کشتند که مردم ترکیه از این جهت به خشم آمدند.

حدادعادل با بیان اینکه این مسئله روابط ترکیه و اسرائیل را قدری سرد کرد، افزود: فردی مثل جان کری به آنکارا می‌رود و دست اسرائیل را در دست ترکیه می‌گذارد و آنها را با یکدیگر متحد می‌کند.

رئیس مجلس هفتم گفت: وقتی بیداری اسلامی در مصر، تونس و لیبی آغاز شد یکباره در سوریه نیز یک حرکت شکل گرفت و بعد هم سراغ سوریه رفتند. گویی فقط در سوریه دموکراسی مطلوب نیست و در بحرین و عربستان مطلوب است.

نماینده مردم تهران در مجلس اضافه کرد: این مسئله از اینجا نشات می‌گیرد که در بین همه کشورهای عربی، سوریه از ابتدا به جبهه مقاومت در برابر اسرائیل تبدیل شده و دست‌هایش را به عنوان تسلیم بالا نبرده بود؛ از این رو سوریه باید مجازات شود.

حداد اظهار داشت: کشور ما یعنی ایران دارای امکانات فراوان و مردم باهوشی است و من این را از سر تعارف عرض نمی‌کنم و به این جمله که «هنر نزد ایرانیان و بس» اعتقاد ندارم.

وی افزود: جوان‌های کشور ما استعدادهای فراوان و خوبی دارند، مردم فداکار و ایثارگری داریم که نمونه ایثارگری آنان را می‌توان 8 سال دفاع مقدس دانست؛ ایران اسلامی از لحاظ موقعیت جغرافیایی ـ اقلیمی، داشتن ذخایری همچون نفت و گاز و دسترسی به آب‌‌های آزاد بسیار غنی است.

عضو ائتلاف پیشرفت با طرح این پرسش که شاید شما از من بپرسید که با وجود این همه ذخایر و توانایی پس چرا دارای این همه مشکلات هستیم گفت: ما یک عقب‌ماندگی انباشته تاریخی داریم و چیزی نیست که با 20 سال و یا 40 سال به کلی برطرف شود، حتی اگر هیچ مشکلی هم نبود و این شیوه‌های دشمنی و توطئه‌ها هم در کار نبود ما نمی‌توانستیم با 20 سال و یا 40 سال مشکلات را برطرف سازیم.

حداد عادل اضافه کرد: انقلاب اسلامی خار چشم استکبار بوده و هست و از روز اول نیز با دشمنی آنها روبرو بودیم که یک جلوه از این دشمنی‌ها جنگ بود که خیل عظیمی از نیروهای انسانی مخلص و انقلابی ما را از ما گرفتند.

«همیشه این انقلاب به دلیل اصالت با توطئه، تحریم و تهدید‌ مواجه شده و در همان اندازه که ما با نیروهای موجودمان در حال حرکت بوده ایم، استکبار نیز در حال خنثی‌سازی بود».

وی با بیان اینکه تاکنون در بسیاری از مشکلات غلبه و توطئه و پیشرفت خوبی داشته‌ایم تصریح کرد: این گفته را از تجربه‌ای که خودم دارم عرض می‌کنم و آن این است که وقتی کشوری انقلاب می‌کند و سرنوشت خود را رقم می‌زند به کیمیایی احتیاج دارد که نام آن کیمیا مدیریت است.

مشاور عالی مقام معظم رهبری گفت: اگر از من بپرسند کشور ایران بیش از هر چیزی، به چه نیازمند است خواهم گفت که مدیریت و معتقدم ما باید با استفاده از استقلال و سرزمینی که در اختیار داریم از این مدیریت استفاده کنیم تا بتوانیم کشور را اداره کنیم.

حداد عادل خطاب به دانشجویان دانشکده مدیریت اظهار داشت: شما دانشجویان نیاز مدیریت را در کشور گسترش دهید و احتیاج به مدیریت را در جامعه به یک خودآگاهی تبدیل کنید که این خودآگاهی به یک فرهنگ تبدیل شود.

وی ایجاد پایه‌های مدیریت را از دوران مدرسه دانست و تاکید کرد در مهد‌کودک و کودکستان‌های ما جهت‌گیری‌های آموزشی باید به گونه‌ای باشد که فرزندان ما در آینده یک مدیر تربیت شوند و در کنار درس و سواد و معلومات توانایی مدیریت یک جمع در مواجهه با مشکلات را داشته باشند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام  در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه شما از استقلال کشور سخن گفتید ولی هیچ اشاره‌ای به آزادی نداشتید گفت: بنده راجع‌ به استقلال صحبت کرده‌ام اما صحبت من نفی آزادی نبود؛ من نه آزادی را سبک شمردم و نه نفی کردم و آزادی هم به همان اندازه مهم است و در قانون اساسی نیز به آن تاکید شده، بنده فقط می‌خواستم در خصوص استقلال سخن بگویم.

حداد عادل در بخش دیگری از سخنان خود گذری بر اوضاع سوریه داشت و تصریح کرد: سوریه فقط به دلیل اینکه از حزب‌الله لبنان حمایت کرده است امروز دارد تنبیه می‌‌شود چرا که در برابر نقشه‌های آمریکایی‌ها تمکین نکرد.

وی در خصوص انحلال سازمان مدیریت گفت: من معتقدم تغییرات ساختاری باید با تأمل و کار کارشناسی طولانی صورت بگیرد؛ در طول 13 سالی که در مجلس حضور دارم هیچ وقت به پیشنهاد‌های شتاب‌زده برای انحلال یک دستگاه رأی نداده‌ام و همواره نیز مخالفت کردم.

وی ادامه داد: بنده یکی از تغییرات شتاب‌زده را انحلال سازمان مدیریت می‌دانم و معتقدم کشور برای اینکه بودجه‌اش درست مصرف شود نیاز به برنامه دارد البته انحلال سازمان برنامه و بودجه نیاز کشور را به بودجه و برنامه‌ریزی نفی نمی‌کند بلکه می‌توان همین کارها را جای دیگری انجام داد.

عضو ائتلاف پیشرفت با بیان اینکه نه تنها انحلال سازمان مدیریت بلکه ادغام وزارتخانه‌ها نیز من را قانع نمی‌کند تأکید کرد: من قانع نیستم که راه کوچکتر کردن دولت ادغام وزارتخانه‌ها است،کوچکترشدن دولت، کوچک‌کردن عدد وزارتخانه‌ها نیست.

حداد عادل اضافه کرد: بدتر از انحلال سازمان مدیریت و ادغام وزارتخانه‌ها این است که ما یک روز تصمیم بگیریم و یک چیز را منحل کنیم و یک روز دیگر خودمان استدلال کنیم که تصمیم خود را عوض کنیم. به عنوان مثال دانشگاه علوم پزشکی تهران و ایران که رئیس جمهور گفت بنده در ادغام و استقلال مجدد آنها دخالت نداشتم.

وی با بیان اینکه این گونه رفتارهای سینوسی مردم را گیج می‌کند تصریح کرد: ما از خود همین آقا شنیدیم که این کار خوب است و بعد استدلال می‌کند که اصل این کار خوب بوده است،این گونه کارها اعتماد به عقلانی بودن را در جامعه از بین می برد و دولت آینده باید اعتماد جامعه، تحصیل‌کرده‌ها را به عقلانی بودن تصمیم‌گیری‌ها بالا ببرد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در خصوص سیاست خارجی دولت احمدی‌نژاد نیز گفت: آقای احمدی‌نژاد در دوره اول ریاست‌جمهوری خود در بعد سیاست خارجی موضعی عزت‌مندانه و استقلالی داشت که خیلی خوب بود، الان هم خوب است.

حداد عادل با بیان اینکه پافشاری‌های احمدی‌نژاد در مسئله هسته‌ای یکی از جلوه‌های استقلال ما بود گفت: دولت آقای احمدی‌نژاد در سیاست خارجی بد عمل نکرده است.

وی در پاسخ به سؤال دانشجویی در خصوص هولوکاست تصریح کرد: آقای احمدی‌نژاد در آن اظهار‌نظری که ابتدا کرد بهانه‌ای به دست صهیونیست‌ها برای جار و جنجال کردن داد. چرا که ما احتیاجی به آن شیوه صحبت کردن نداشتیم که البته خود ایشان هم دیگر تکرار نکردند.

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری به سخنرانی محمود احمدی‌نژاد در دانشگاه کلمبیا اشاره و خاطر نشان کرد: آقای احمدی‌نژاد در کلمبیا گفتند که اگر هولوکاست درست است پس چرا اجازه تحقیق دوباره درباره آن را نمی دهید؟

حداد عادل در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه چند درصد مشکلات فعلی ناشی از تحریم‌ها و چند درصد مبنی بر سوء مدیریت‌ها است گفت: معتقدم مشکلات ناشی از هر دوی اینها بوده و ما کشوری هستیم که متأسفانه اقتصادمان وابسته به نفت است و ما مجبور بودیم به خارجی‌ها نفت بفروشیم و غربی‌ها نیز با استفاده از اتحادیه‌ها و سازمان‌هایی که به وجود آورده بودند به بهانه انرژی هسته‌ای نفت ما را تحریم، بیمه‌ها را لغو، بانک مرکزی را تحریم و جلوی مبادلات ارزی ما را گرفتند که همه اینها سبب کاهش دلار شد.

وی ادامه داد: در به همین ریختن بازار دلار، مستکبران دلال و جاسوس هم دارند؛ عده‌ای در دوبی نشسته‌اند و با رمز کار می‌کنند، چند نفر را هم دارند که سرچهار راه ارز را با قیمت گران می‌فروشند و عده ای نیز با قیمت گران می‌خرند که هم خریدار و هم فروشنده هر دو از یک شخص دستور می‌گیرند و بعد هم پیامک رد و بدل می‌شود که دلار افزایش یافت.

مشاور عالی مقام معظم رهبری تصریح کرد: اگر این گرانی‌ها ناشی از مدیریت بود باید از اول وضعیت دولت همینطور  بود اما باید دانست که در یکی دو ساله اخیر این گرانی‌ها افزایش یافته است.

حداد عادل در خصوص هدفمندی یارانه‌ها نیز گفت: قرار بود 50 درصد یارانه به مردم، 30 درصد به تولید و 30 درصد به کشاورزی اختصاص داده شود که 30 درصد پول تولید داده نشد و قیمت‌ کالا‌ها افزایش یافت و یارانه‌های نقدی نیز جوابگو نشد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها