امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۶:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24754
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۲
تعداد بازدید: 68
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «پرس‌تی‌وی»، «فیلیپ مارینی» رئیس کمیته مالی سنای فرانسه از کشورهای غربی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «پرس‌تی‌وی»، «فیلیپ مارینی» رئیس کمیته مالی سنای فرانسه از کشورهای غربی خواست تا در تحریم‌هایی که به دلیل برنامه هسته‌ای ایران علیه این کشور وضع کرده‌اند، تجدید‌نظر کنند.

مارینی در مطلبی که هفته‌نامه «لوپوئن» آن را چاپ کرده است، به جلوگیری از فعالیت‌های شرکت  خودروسازی «پژو سیتروئن» اشاره کرد و درخواست بازبینی در آنها را مطرح کرد.

مارینی فعالیت شرکت‌های فرانسوی در ایران را مورد توجه قرار داد و گفت که سیاست‌های خصمانه آمریکا در برابر ایران نباید در کشورهای دیگری مثل فرانسه که از همکاری اقتصادی با ایران سود می برد، اجرا شود.

این سیاستمدار فرانسوی همچنین وضع تحریم علیه کشوری بزرگ و قدرتمند مثل ایران که مرزهای مشترکی با چندین کشور دارد را محکوم کرد.

در فوریه 2012 شرکت سیتروئن تصمیم گرفت تا روابط بازرگانی خود را با ایران قطع کند که به این ترتیب سالانه نیم میلیون خودرو به ارزش1.5 میلیارد یورو  را از دست داد.
انتهای‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار