امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۳:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24790
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۳
تعداد بازدید: 122
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری الحقیقه، براساس اطلاعات به دست آمده اولین نشانه‌های وجود سلاح‌های سنگین ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری الحقیقه، براساس اطلاعات به دست آمده اولین نشانه‌های وجود سلاح‌های سنگین فرانسوی در دست گروه‌های مسلح در سوریه آشکار شد.

تصاویر به دست آمده از عناصر مسلح و به ویژه عناصر مسلح وابسته به گروه «جبهه النصره» و همچنین «امارت اسلامی شام و عراق» در منطقه «جبل الزاویه» در ریف ادلب، در شمال غربی و همچنین منطقه «المغیرات» در ریف شمالی حلب نشان می‌دهد که آنها از موشک انداز ضد تانک فرانسوی «میلان» علیه تانک‌های ارتش سوریه استفاده می‌کنند.

همچنین ملاحظه شده که افراد مسلح برای جلوگیری از برملا شدن این امر در صحبت‌های رد و بدل شده بین خود از این موشک اندازها با نام «پیکان قرمز» یاد می‌کنند تا توجه کسی را جلب نکنند.

در واقع وجود این موشک‌ها اندازهاست که موجب شده عناصر مسلح طی دو هفته اخیر شماری از زره‌پوش‌ها و تانک‌های ارتش سوریه را در ریف ادلب و شهر حلب به ویژه منطقه «الراشدین» و «تل رفعت» در ریف حلب منهدم کنند.

این موشک انداز فرانسوی که فرانسه و آلمان تلاش دارند، ارتش‌های کشورهای اروپایی و از جمله ارتش اسرائیل را به آن مجهز کنند، دارای بردی 3 کیلومتری است و با سیستم هدایت و کنترل سیمی عمل می‌کند.

اینکه این موشک‌اندازها چگونه به دست گروه‌های مسلح رسیده مشخص نیست، اینکه فرانسه مستقیما آن را در اختیار این گروه‌ها قرار داده یا از طریق گروه‌های تروریستی لیبیایی به دست آنها رسیده، چون فرانسه در زمان حضور ناتو در لیبی جهت براندازی رژیم قذافی در سال 2011 شمار زیادی از این سلاح‌ها را در اختیار گروه‌های معارض لیبیایی قرار داده بود.

اتحادیه اروپا در این اواخر ممنوعیت اعمال شده جهت صدور سلاح به گروه‌های مسلح در سوریه را با وجود اعتراض شماری از کشورهای غربی لغو کرد.

در این اواخر روزنامه‌های غربی افشا کردند که سازمان سیا مسئولیت آموزش عناصر مسلح سوری جهت استفاده از این سلاح‌های سنگین در پایگاه‌های نظامی احداث شده در اردن و ترکیه را برعهده گرفته است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها