امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۳:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24791
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۳
تعداد بازدید: 91
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «یورونیوز»، معترضان به دولت بلغارستان بار دیگر با برگزاری تظاهراتی در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «یورونیوز»، معترضان به دولت بلغارستان بار دیگر با برگزاری تظاهراتی در پایتخت، خواستار تغییر در ساختار سیاسی فاسد کشور شدند.

روز یک شنبه درست یک ماه می شود که در بلغارستان اعتراضات خیابانی جریان دارد. تقاضای معترضان، برکناری دولت جدید سوسیالیست این کشور است.

اعتراضات بعد از انتصاب «دلیان پیوسکی» از تاجران سرمایه دار این کشور به مقام ریاست آژانس دولتی امنیت ملی شروع شد. البته پیوسکی از مقامش برکنار شد. با این حال انجام اصلاحات و اعمال شفافیت بیشتر در امور دولتی و ریشه‌کن کردن فساد مالی از خواسته‌های جدید معترضان است.

تظاهرات‌کنندگان معتقدند که رابطه مشکوکی میان مجلس این کشور و تاجران وجود دارد که مانع از سرمایه‌گذاری‌های خارجی در بلغارستان شده است.

تظاهرات اعتراضی در بلغارستان همه روزه ادامه دارد. بعداز ظهر روز پنجشنبه نیز هزاران تن از معترضان با تجمع در برابر پارلمان با مافیا خطاب کردن دولت، بر استعفای مسالمت‌آمیز دولت تاکید کردند.

آلمان و فرانسه در بیانیه‌ای ضمن حمایت از اعتراضات مردمی در بلغارستان خواستار توجه به خواسته‌های مردمی شده بودند.
انتهای‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها