امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۲۲:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24795
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۳
تعداد بازدید: 85
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، مقامات ازبکستان مصونیت دیپلماتیک و سیاسی را از «گلناره کریم‌اف» دختر ارشد «اسلام کریم‌اف» رئیس جمهور ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، مقامات ازبکستان مصونیت دیپلماتیک و سیاسی را از «گلناره کریم‌اف» دختر ارشد «اسلام کریم‌اف» رئیس جمهور ازبکستان لغو کردند.

این تصمیم پس از رسوایی تحقیق در رابطه با آپارتمان‌های گلناره کریم‌اف در سوئیس گرفته شد.

گلناره چند سال در سازمان‌های بین‌المللی در سوئیس مشغول بود و دستیار وی «علیشیر ارگشوف» نیز هم‌اکنون از طرف دولت سوئد متهم به فساد مالی و پولشویی است.

کارشناسان حقوقی بر این باورند که تحقیق در رابطه با آپارتمان‌های گلناره از ماه جولای آغاز شده است.

گلناره کریم‌اف دختر ارشد اسلام کریم‌اف است که احتمال جانشینی پدر را دارد.

گسترش همکاری‌های قطر و تاجیکستان/حضور قطر در کنفرانس همکاری‌های منابع آبی

«اردشیر قادری» سفیر تاجیکستان در قطر در دیدار با «علی الخواجیری» معاون وزیر خارجه دولت این کشور گسترش همکاری‌های دوجانبه در طیف وسیعی بررسی شد.

در این دیدار معاون وزیر خارجه اظهار داشت که ما زمینه‌های همکاری را برای گسترش روابط دوجانبه فراهم خواهیم کرد تا در کنفرانس منابع آبی که قرار است در ماه آگوست در دوشنبه پایتخت تاجیکستان برگزار شود، حضور فعال داشته باشد.

این کنفرانس با هماهنگی سازمان ملل برگزار می‌شود.

وی همچنین تأکید کرد که مشکلات منابع آبی نه‌تنها برای قطر بلکه برای تمام مردم جهان است و ما حضور فعال در این کنفرانس خواهیم داشت.

در این دیدار طرفین بر گسترش روابط همه جانبه ابراز امیدواری کردند.

نقش تاجیکستان در ایجاد صلح و ثبات در منطقه

وزیر خارجه تاجیکستان در نشست وزرای خارجه عضو سازمان همکاری‌های شانگهای نقش تاجیکستان در ایجاد صلح و ثبات در منطقه و افغانستان را مثبت ارزیابی کرد.

«همراخان ظریفی» وزیر خارجه تاجیکستان در سخنرانی خود در جمع وزرای خارجه عضو سازمان همکاری‌های شانگهای در شهر «چولپان آتا» در استان «ایسیق کول» در قرقیزستان اظهار داشت که مهمترین مسأله ایجاد صلح و ثبات در منطقه است.

ظریفی در ادامه تأکید کرد که همکاری‌های سازمان‌های بین‌المللی این امکان را ایجاد می‌کند که در یک چشم‌انداز کوتاه همکاری با افغانستان در زمینه انرژی، حمل و نقل و ارتباطات گسترش یابد و در زمینه سرمایه‌گذاری و تجارت به توسعه پایدار برسد.

وی همکاری کشورهای عضو شانگهای را در زمینه کشاورزی برای تأمین مواد غذایی در افغانستان را ضروری دانست.

ظریفی با توجه به اهمیت منابع آبی در جهان از وزرای خارجه عضو سازمان شانگهای دعوت به عمل آورد تا در کنفرانس منابع آبی که قرار است در ماه آگوست در تاجیکستان برگزار شود حضور فعال داشته باشند.

در نشست سازمان همکاری‌های شانگهای ضمن امضای منشور همکاری‌های اعضای سازمان پیش‌نویس توافق‌نامه نشست 13 سپتامبر نیز تهیه شد.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها