امروز : جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 21
۰۱:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2480
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۵۶
تعداد بازدید: 192
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، مجید نامجو امروز در مراسم افتتاح پروژه عظیم انتقال آب از سرشاخه‌های دز به قم گفت: ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، مجید نامجو امروز در مراسم افتتاح پروژه عظیم انتقال آب از سرشاخه‌های دز به قم گفت: تاکنون در کشور 203 میلی‌متر بارندگی داشتیم که نسبت به سال گذشته 15 درصد افزایش یافته است.

وی با اشاره به اینکه کشور ما یک کشور خشک است و باید تلاش کنیم از همه منابع خدادادی به خوبی استفاده کنیم اظهار کرد: استفاده درست منجر به این می‌شود که نعمت بر ما افزون شود.

وزیر نیرو با اشاره به اینکه از سوی رهبر انقلاب امسال به نام حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی نام‌گذاری شده است بیان کرد: در سال جاری شاهد افتتاح پروژه‌های بزرگی هستیم که می‌توان از آنها به عنوان یک حماسه یاد کرد.

وی اظهار کرد: عملیات اجرایی پروژه سد بختیاری یکی از مهم‌ترین پروژه‌هایی است که آغاز شده و در سال‌های آتی در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

نامجو بیان کرد: روز گذشته بلندترین سد خاکی کشور و پیچیده‌ترین سد خاکی که تاکنون اجرا کرده‌ایم و یک ابر پروژه در وزارت نیرو به شمار می‌رود در انتهای رودخانه کارون به بهره‌برداری رسید و با بهره‌برداری از این طرح جمع آب ذخیره شده در استان خوزستان به بالای 20 میلیارد متر مکعب رسیده است.

وی با اشاره به اینکه جمع 20 پروژه عظیم وزارت نیرو بیش از 62 هزار میلیارد ریال است تصریح کرد: اگر بخواهیم در کشور رشد اقتصادی هشت درصد محقق شود باید زیرساخت‌های کشور جلوتر از این رشد حرکت کند.

وزیر نیرو ادامه داد: در وزارت نیرو تلاش ما این است که از کوچکترین ظرفیت‌های قانونی استفاده کرده و زیرساخت‌های آب و برق از برنامه‌های اقتصادی کشور جلو بیفتد.

وی با اشاره به عملیات انتقال آب از سرشاخه‌های دز به قم گفت: با افتتاح این پروژه آب گوارا در اختیار مردم 10 شهر و روستاهای مسیر قرار می‌گیرد انتظار این است که به خوبی از این آب استفاده کنیم چرا که اگر مدیریت مصرف نداشته باشیم همین آب هم کافی نخواهد بود.

نامجو با اشاره به اینکه سرانه مصرف آب مردم قم 170 لیتر در روز است اظهار کرد: در شهر کاشان سرانه مصرف آب 110 لیتر در روز است که باید تلاش کنیم که قم در این زمینه الگو باشد.

وزیر نیرو با بیان اینکه مردم باید سرانه مصرف خود را کاهش دهند ادامه داد: اگر مصرف را مدیریت نکنیم افق این طرح که سال 1425 در نظر گرفته شده زودتر فرا می‌رسد.

انتهای پیام/2258/و40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها