امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۲۱:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24800
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۳
تعداد بازدید: 140
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه یمنی «الجمهور» نوشت که ریاض، مهاجران یمنی در عربستان سعودی را برای اعزام به سوریه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه یمنی «الجمهور» نوشت که ریاض، مهاجران یمنی در عربستان سعودی را برای اعزام به سوریه فریب می‌دهد.

منابع آگاه قبیله‌ای یمن در این‌باره گفتند: تعدادی از یمنی‌هایی که عربستان را ترک کرده‌اند، اعلام کردند که پیشنهادهای وسوسه‌کننده‌ای را از سوی افسران سعودی برای جنگ در سوریه علیه ارتش این کشور، دریافت کرده‌اند. همچنین به آنها وعده داده شده که پس از مشارکت در جنگ سوریه، در ارتش عربستان سعودی استخدام خواهند شد.

بر اساس این گزارش، عربستان سعودی چند پایگاه نظامی برای جذب یمنی‌ها و آفریقایی‌ها در مناطق مختلف عربستان ایجاد کرده است و تعدادی از یمنی‌ها نیز در این پایگاه‌ها جذب شده‌اند و در حال حاضرف تحت آموزش نظامی هستند.

در حالی که ارتش سوریه در حال پاکسازی مناطق مختلف این کشور از تروریست‌ها است، کشورهای عربی همپیمان غرب تمام تلاش خود را برای اعزام شبه‌نظامیان بیشتر به سوریه برای داغ کردن آتش درگیری‌ها در این کشور، وقف می‌کنند. به طوری که «نور الدین الحلبی» فرمانده جبهة النصرة در نزدیکی حلب سوریه امروز اعتراف کرد: طی سه هفته گذشته، نزدیک به 1200 مبارز خارجی و عربی از طریق سوریه وارد ترکیه شده‌اند و دوشادوش افراد مسلح مسلمان در حمص، درعا و دمشق با نظام حاکم سوریه می‌جنگند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها