امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۶:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24819
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۲
تعداد بازدید: 61
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه تایمز هند در گزارشی درباره صادرات نفت ایران به هند نوشت؛ به دنبال اعمال تحریم‌های ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه تایمز هند در گزارشی درباره صادرات نفت ایران به هند نوشت؛ به دنبال اعمال تحریم‌های آمریکا و اروپا علیه سیستم مالی ایران، تهران با دریافت تمام پول نفت صادراتی این کشور به هند با روپیه موافقت کرد.

براساس این گزارش، هند از جولای 2011، 55 درصد پول نفت ایران را به یورو و از طریق «هالک بانک» ترکیه پرداخت می کرد. 45 درصد باقیمانده نیز از طریق حساب شرکت ملی نفت ایران در بانک «یو سی اوی» هند به روپیه پرداخت می شد.

یک منبع دولتی گفت: پرداخت پول نفت ایران به یورو از 6 فوریه سال جاری متوقف شده است اما پرداخت پول نفت ایران با روپیه همچنان ادامه دارد.

ایران درخواست کرده بود که 55 درصد پول نفت صادراتی خود را به روبل روسیه تحویل بگیرد اما مسدود شدن مسیرهای انتقال سایر ارزها به ایران مانع از پرداخت پول نفت با سایر ارزها می‌شود.

به گفته منابع آگاه در ایران، تهران هم اکنون موافقت کرده است که همه پول نفت صادراتی این کشور به هند با روپیه پرداخت شود.

ایران هم اکنون 5 تا 6 میلیارد دلار در حساب بانک یو سی او سپرده دارد و دو طرف در حال بررسی این مسئله هستند که تهران چگونه می‌تواند از طریق افزایش واردات غلات و ماشین آلات شامل خودرو و دیگر تجهیزات صنعتی از این درآمد استفاده کند.

با توجه به ممنوعیت فروش تجهیزات دفاعی و تکنولوژیک به ایران، حجم واردات هند به ایران همچنان پایین باقی خواهد ماند.
هند دومین وارد کننده بزرگ نفت ایران است.

آمریکا و اروپا به بهانه تحت فشار قرار دادن برنامه هسته ای ایران از جولای 2011 تحریمهای اقتصادی و مالی علیه ایران اعمال کرده اند.

ایران همواره تاکید کرده است که برنامه هسته‌ای این کشور در راستای اهداف صلح آمیز است و تحریم‌های آمریکا و اروپا را غیرقانونی و برخلاف موازین حقوق بین‌المللی و حقوق بشری می‌داند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها