امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۹:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24820
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۲
تعداد بازدید: 105
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، یک مقام بلندپایه نهاد کمک رسانی وابسته به سازمان ملل در سودان جنوبی تاکید کرد  که در درگیری‌های قومی در ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، یک مقام بلندپایه نهاد کمک رسانی وابسته به سازمان ملل در سودان جنوبی تاکید کرد  که در درگیری‌های قومی در ایالت جونگلی این کشور طی یک هفته 200 تن زخمی شدند.

تونی لانزر، هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل در سودان جنوبی در بیانیه‌ای تاکید کرد که در درگیری‌های قومی در روستای دورافتاده مانیابول در شرق استان ناآرام جونگلی جایی که شبه نظامیان قابل رقیب با یکدیگر درگیر هستند بیش از 200 تن زخمی شدند.

اتحادیه اروپا نیز دیروز شنبه درباره خطر درگیری‌های قومی در ایالت جونگلی در سودان جنوبی ابراز نگرانی کرد.

سفرای کشورهای عضو اتحادیه اروپا در سودان جنوبی روز شنبه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کردند: ما نگران اطلاعاتی هستیم مبنی بر اینکه شبه نظامیان لو نوئر برای درگیری‌ها با جوانان مسلح مورل جونگلی آماده می‌شوند.

سفرای اروپایی هشدار دادند این تهدیدها می‌تواند اوضاع بحرانی را تشدید کند و خیلی سریع به مناقشه قبیله‌ای با پیامدهای فاجعه بار تبدیل شود.

اتحادیه اروپا در این بیانیه از ارتش سودان جنوبی خواست برای محافظت از غیر نظامیان بی طرف رفتار کند.

سفرای کشورهای عضو اتحادیه اروپا در سودان جنوبی از نیروهای صلحبان سازمان ملل نیز خواستند به مسئولیت خود در محافظت از جان و مال غیر نظامیان عمل کنند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها