امروز : یکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 23
۲۰:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24825
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۲
تعداد بازدید: 117
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «شفق نیوز»، ائتلاف دولت قانون به ریاست «نوری المالکی» نخست‌وزیر عراق ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «شفق نیوز»، ائتلاف دولت قانون به ریاست «نوری المالکی» نخست‌وزیر عراق اعلام کرد که به احتمال زیاد در سخنان دیروز «هوشیار زیباری» وزیر خارجه عراق، تحریف صورت گرفته است.

رویترز دیروز نوشت که زیباری اعلام کرد که به غربی‌ها ابلاغ کرده، عراق قادر به توقف روند انتقال اسلحه از ایران به دمشق نیست، اگر واقعا چنین عملیاتی صورت گیرد.

«علی الشلاة» نماینده ائتلاف دولت قانون در‌ این باره گفت: زیباری گفته است که عراق نمی‌تواند ایران را از استفاده از آسمان این کشور منع کند و این امر مستلزم تصمیمات بین‌المللی است. اما این اظهارنظر زیباری به این معنا نیست که عراق به کمک یا دخالت خارجی نیاز دارد.

وی افزود: مراد از این اظهارات این نیست که اساسا سلاحی از ایران برای سوریه فرستاده شده است زیرا در هواپیماهای ایرانی که در بغداد فرود آمده و مورد تفتیش قرار گرفته‌اند، هیچ سلاحی یافت نشده است. اما من معتقدم که در اظهارات زیباری از سوی رسانه‌ای که این خبر را منتشر کرده، دستکاری و تحریف شده است. زیرا این اظهارات به این معنا نیست که از آسمان عراق برای انتقال اسلحه به سوریه استفاده شده است، بلکه به این معناست که اگر ایران بخواهد سلاحی به سوریه بفرستد، عراق نمی‌تواند مانع این امر شود.

آمریکا چندی پیش ادعا کرده بود که از آسمان عراق برای انتقال اسلحه به سوریه استفاده می‌شود و همین امر موجب شد تا مقامات عراقی به طور تصادفی برخی از هواپیماهای ایرانی عازم سوریه را در فرودگاه بغداد بنشانند و آنها را تفتیش کنند اما تاکنون هیچ سلاحی یافت نشده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار