امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۱:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24827
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۲
تعداد بازدید: 100
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، خبرگزاری رویترز روز یکشنبه به نقل از سران طالبان پاکستان از اعزام ده‌ها نفر از نیروهای این ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، خبرگزاری رویترز روز یکشنبه به نقل از سران طالبان پاکستان از اعزام ده‌ها نفر از نیروهای این گروه به سوریه و ایجاد پایگاه در این کشور، خبر داد. به نوشته رویترز، طالبان تلاش می‌کند با این اقدام خود را به رهبری مرکزی القاعده نزدیک کند.

در حالی که بیش از دو سال از آغاز بحران سوریه می‌گذرد، این کشور اکنون به محلی برای جذب نیروهای تندرویی تبدیل شده که قصد دارد با برکناری دولت سوریه، امارات به زعم خود اسلامی را در سوریه تأسیس کنند.

فرماندهان طالبان پاکستان روز یکشنبه اعلام کردند که صدها نفر از جنگجویانشان را برای مبارزه در کنار «دوستان مجاهدشان» به سوریه فرستاده‌اند.

یکی از فرماندهان طالبان پاکستان در گفت‌وگو با رویترز با بیان اینکه این گروه به زودی فیلم‌هایی از پیروزی‌هایش در سوریه منتشر می‌کند، گفت: وقتی برادرانمان به کمک نیاز دارند، ما صدها نفر از نیروهایمان را به کمک برادران عربمان می‌فرستیم.

طالبان در حالی از اعزام نیرو به سوریه خبر داده است که در حال حاضر هم اختلافات داخلی میان گروه‌های مخالف دولت سوریه به بروز درگیری‌های خونین میان آن‌ها منجر شده است. در تازه‌ترین این درگیری‌ها، گروه «جبهه النصره» روز پنج‌شنبه یکی از فرماندهان ارشد گروه موسوم به «ارتش آزاد سوریه» را ترور کرد. چند روز قبل از آن هم درگیری میان این دو گروه ده‌ها کشته بر جای گذاشته بود.

یک فرمانده دیگر طالبان پاکستان که او هم می‌خواهد نامش فاش نشود، می‌گوید اعزام نیرو به سوریه به درخواست «دوستان عرب» صورت گرفته است. وی در این مورد گفت: از آنجا که دوستان عرب برای کمک به ما به ایجاد آمدند، ما هم وظیفه داریم که به آن‌ها در کشورهایشان کمک کنیم، و این کاری است که ما الان در سوریه می‌کنیم. ما پایگاه‌های خود را در سوریه ایجاد کرده‌ایم. بعضی از اعضای ما رفته‌اند و پس از مدتی جنگیدن بازگشته‌اند.

این اولین بار است که فرماندهان طالبان از حضور نیروهایشان در سوریه خبر می‌دهند، اما دولت سوریه تاکنون بارها اعلام کرده است که درگیری‌ها در سوریه نبرد با گروه‌های تروریستی است که خارج از سوریه به این کشور آمده‌اند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها