امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۵:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24833
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۲
تعداد بازدید: 126
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از هفته‌نامه آلمانی «اشپیگل»، «پیر اشتاین‌بروک» از حزب سوسیال‌دموکرات و رقیب «آنگلا ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از هفته‌نامه آلمانی «اشپیگل»، «پیر اشتاین‌بروک» از حزب سوسیال‌دموکرات و رقیب «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان در انتخابات پارلمانی این کشور به شدت از عملکرد مرکل در جاسوسی آمریکایی‌ها از نمایندگی‌های اروپایی انتقاد کرد.

اشتاین‌بروک مرکل را مسئول وضعیت موجود که از دید وی آسیبی به مردم آلمان است، اعلام کرد و خواستار بررسی این موضوع در پارلمان شد.

اشتاین‌بروک در این مورد گفت: «مرکل دوران خود را خراب کرد و به مردم آلمان آسیب رساند و حقوق اساسی مردم آلمان را با این اقدامات به شدت نقض کرد.»

وی با مطرح کردن بررسی این موضوع در پارلمان گفت: «این موضوع باید روشن شود که آیا جاسوسی از اطلاعات شهروندان به دلیل سهل‌انگاری بوده است یا قوانین نقض شده‌اند.»

«ایلز آیگنر» وزیر حمایت از مصرف‌کنندگان آلمانی مسئله جاسوسی آمریکا از اروپا را نوعی هشدار دانست و با تاکید بر اینکه وابستگی آلمان به شرکتهای فناوری آمریکایی در سالهای گذشته افزایش پیدا کرده است، خواستار کاهش وابستگی اطلاعاتی آلمان به شرکتهای فناوری آمریکایی شد.

با این حال «هانس پیتر فردریش» وزیر کشور آلمان که برای بررسی موضوع جاسوسی آمریکا در جهان به آمریکا رفته بود درباره نتایج دیدار خود با مقامات آمریکایی گفت که آمریکا قول داد از این پس فعالیت‌ امنیتی شفاف‌تری داشته باشد و از واشنگتن تضمین جاسوسی نکردن در صنعت آلمان را دریافت کرده است.

انتهای‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها