امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۲۲:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24835
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۲
تعداد بازدید: 137
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه الوسط بحرین، شهروندان بحرینی در کنار ویرانه‌های چند مسجد ویران شده از سوی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه الوسط بحرین، شهروندان بحرینی در کنار ویرانه‌های چند مسجد ویران شده از سوی رژیم بحرین در دوره اجرای حالت فوق العاده در این کشور، نماز جماعت را به جای آوردند.

میثم السلمان مسئول بخش آزادیهای دینی در دیده بان حقوق بشر بحرین از نهادهای مدنی و شخصیت‌های سرشناس خواست تا از ماه مبارک رمضان به عنوان فرصتی برای مقابله با طائفه گری و تندروی و تاکید بر میانه روی و وحدت و مبارزه با همه تلاش‌ها برای گسستن بافت ملی و تشدید اختلافات بین اقشار جامعه استفاده کنند.

وی تاکید کرد که اسلام مبدا مفاهیم تسامح و وحدت اسلامی و همزیستی مدنی و عدالت اجتماعی است و مراسم رمضان در بحرین بویژه در شهرهای منامه و المحرق بازتاب دهنده روح انسجام والفت ملی بین اقشار جامعه بدور از رویکرد طائفه گری است.

رژیم بحرین از آغاز انقلاب مردم در فوریه سال 2011 میلادی تاکنون تعدادی از مساجد را تخریب کرده و از بازسازی آن جلوگیری می‌کند.

این رژیم اخیرا در اقدامی دیگر به مردم اجازه نمی‌دهد که در کنار ویرانه‌های این مساجد نیز نماز به جای بگذارند و تلاش می‌کند تا مصادره زمین این مساجد، آنها را به مناطق دور افتاده و متروک منتقل کند.

در همین راستا، وزارت شهرداری‌ها و محیط زیست بحرین از آغاز اقدامات اجرایی برای ساخت پارک در مکان مسجد ابوذر خبر داده است که نیروهای امنیتی دو سال پیش در جریان حالت فوق العاده در کشور آن را تخریب کردند.

محمد عباس عضو شورای شهر منامه هدف دولت از تخریب مسجد ابوذر را تبدیل کردن جنبش و تحرکات سیاسی به اختلافات طائفه‌ای و ایجاد حساسیت بین اهل سنت و شعیان و تحریک نیروهای مخالف شیعی خصوصا شورای علماء و اهانت به طائفه شیعه و انتقام گیری از آنها توصیف کرد.

وزارت دادگستری و امور اسلامی بحرین همچنین دستور تخریب دوباره مسجد ابوطالب در شهر حمد را به عنوان مقدمه‌ای برای انتقال این مسجد به جایی دور افتاده صادر کرده است.

وزارت دادگستری و امور اسلامی تهدید مشابهی را نیز درخصوص انتقال دو مسجد فدک الزهراء و امام عسگری (ع) به جاهای دور افتاده و متروک مطرح کرده است.

دولت بحرین این دو مسجد را در سه ماهه چهارم سال 2011 میلادی در راستای سیاست مجازات گروهی تخریب کرده بود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها