امروز : دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶ - 2017 October 23
۱۳:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24851
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۳۱
تعداد بازدید: 68
امیر خجسته رئیس‌ کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به جلسه عصر ...

امیر خجسته رئیس‌ کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به جلسه عصر امروز کمیسیون متبوعش گفت: طرح انتقال پایتخت از تهران و طرح واگذاری امور راهنمائی و رانندگی کلان‌شهرها به شهرداری‌ها، در جلسه امروز کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی افزود: هدف از ارائه طرح در جهت تشکیل شورای عالی انتقال پایتخت، به منظور بررسی، جمع‌بندی و اظهار نظر در خصوص تراکم‌زدائی از تهران و انتقال پایتخت سیاسی و اداری آن به جهت ساماندهی شهر تهران می‌باشد.

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور با اشاره به مشکلات موجود در تهران، گفت:‌ معضلات متعدد موجود در شهر تهران در حوزه‌های ترافیک، امور اجتماعی، زیست‌محیطی و مسائل امنیتی به نحوی است که لازم است تا راهکاری بلندمدت و کوتاه‌مدت برای حل این مشکلات در نظر گرفته شود.

وی با اشاره به حضور کارشناسان مربوط از وزارت مسکن و شهرسازی، شهرداری، مرکز پژوهش‌ها و نهادهای مرتبط با طرح افزود: در این طرح نظرات کارشناسی نهادهای ذیربط و نظرات همکاران محترم کمیسیون‌ اخذ شده و در نهایت کلیات طرح به تصویب رسید.

به گفته امیر خجسته، با تصویب نهایی این طرح با تشکیل شورای عالی انتقال پایتخت، راهبردهای پیشنهادی برای ساماندهی پایتخت و مکان‌یابی مناسب با حضور نمایندگان ارشد هر 3 قوه جمع‌بندی و اجرایی خواهد شد.

نماینده مردم همدان در مجلس طرح واگذاری امور راهنمایی و رانندگی کلان‌شهرها به شهرداری را اقدامی در راستای دستیابی به مدیریت صحیح شهری خواند و افزود: حرکت کشور به سمت استقرار مدیریت یکپارچه شهری، از جمله مهمترین سیاست‌های کلان کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور است که برنامه‌هایی در این خصوص نیز تهیه شده است.

وی همچنین گفت: سردار مومن رئیس پلیس راهور ناجا با استقبال از نهایی شدن این طرح، پیشنهاد داد که این طرح به صورت آزمایشی در کلان‌شهر مشهد عملیاتی شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها