امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۲۱:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24860
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۳۳
تعداد بازدید: 58
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، وزارت دفاع ژاپن از حضور یک ناوگان نیروی دریایی چین در یک تنگه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، وزارت دفاع ژاپن از حضور یک ناوگان نیروی دریایی چین در یک تنگه بین‌المللی بین ژاپن و روسیه شرق دور برای اولین بار خبر داد.

براساس گزارش وزارت دفاع ژاپن، 2 ناوشکن موشکی، 2 ناوچه و یک کشتی جنگی چین امروز یک شنبه از تنگه سویا از دریای ژاپن به طرف دریای «اوخوستک» عبور کردند.

این تنگه دریایی جزایر ساخالین متعلق به روسیه و جزایر هوکایدو در شمال ژاپن را از هم جدا می‌کند.

این 5 کشتی نیروی دریایی چین در رزمایش مشترک چین و روسیه که بین 5 تا 12 جولای در بندر ولادی وستوک روسیه برگزار شده بود شرکت کرده بودند و در حال بازگشت هستند.

به گفته مقامات ژاپنی، 2 ناو دریایی دیگر چین نیز دیده شده است که به طرف دریای چین شرقی در حرکت بودند.

خبرگزاری کیودو گزارش داد؛ هدف از عبور ناوگان دریایی چین از تنگه سویا مشخص نیست چرا که مسیر رفت این ناوها از این منطقه دریایی نبوده است.

چین و روسیه طی ماه جاری 2 رزمایش مشترک دریایی برگزار کردند. این درحالیست که کشورهای منطقه از رشد توان دریایی چین ابراز نگرانی کرده‌اند.

ژاپن و چین بر سر مجموعه جزایری در دریای چین شرقی اختلاف ارضی دارند و تردد کشتی‌های گشت زنی چین در آبهای اطراف این جزایر امری معمول است اما تا کنون دیده نشده است که ناوهای چینی از تنگه سویا در شمال ژاپن عبور و مرور کنند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار