امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۲۲:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 24861
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۳۳
تعداد بازدید: 56
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از مجله آمریکایی «نیو امریکن»،‌ قانونگذاران آمریکایی لایحه‌ای را ارائه کرده‌اند که هدف از آن ایجاد یک پارک ملی خارج از ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از مجله آمریکایی «نیو امریکن»،‌ قانونگذاران آمریکایی لایحه‌ای را ارائه کرده‌اند که هدف از آن ایجاد یک پارک ملی خارج از این سیاره و در کره ماه و حفاظت از دست ساخته های برجای مانده در طول ماموریت های سفینه آپولو برای نسل های آینده است.

این لایحه توسط دو سناتور دموکرات آمریکایی به نام‌های «دونا ادواردز» از ایالت «مریلند» و «ادی برنیس جانسون» از ایالت «تگزاس ارائه شده و «قانون میراث فرود آپولو در ماه» نام دارد که برای بررسی به کمیته علوم و فضا و فناوری و همچنین کمیته منابع طبیعی در مجلس نمایندگان ارائه شده است.

این لایحه با تاکید بر اینکه ماموریت های آپولو در ماه یکی از بزرگترین دستاوردها در تاریخ آمریکا محسوب می شود، خاطر نشان می کند که با توجه به اینکه شرکت های تجاری و کشورهای خارجی قابلیت فرود در ماه را به دست آورده اند، بنابراین، آنچه ضرورت دارد این است که مکان های فرود آپولو در ماه برای نسل های آینده حفظ شود.

بر اساس این لایحه، ایجاد یک پارک ملی در ماه حفاظت از مکان های فرود آپولو در این کره را گسترش می دهد و منجر به شناخت بیشتر و درک عمومی افزون تر از این دستاورد منحصر در تاریخ آمریکا می شود.

در لایحه فوق، عبارت «مکان های فرود آپولو در ماه» شامل تمام مناطقی از کره ماه می شود که در آنجا فضانوردان و ابزارهای مرتبط با ماموریت های سفینه آپولو بین سال های 1969 تا 1972 میلادی، با سطح کره ماه تماس برقرار کرده اند.

این لایحه همچنین بر کشفیات روی سطح کره ماه در طول ماموریت نافرجام سفینه «آپولو 13» ناسا که در تاریخ 14 آوریل سال 1970 میلادی به هنگام سفر به ماه دچار حادثه و مجبور به بازگشت و فرود اضطراری شد، تاکید کرده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها